Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Seçmen listelerinde büyük sahtecilik olduğu iddiası Türkiye'de sadece bu seçimi değil bundan önce kazanılmış ve kaybedilmiş siyasi partiler açısından tüm seçimleri hem Türkiye'de hem dünyada sorgulatır. Tüm seçimler Türkiye'de tartışmaya açılır. Bundan sonra Türkiye'de çivisi tutmaz.” Diyerek uyarıda bulundu.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Edirne Barosunda bir toplantıya katıldı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Feyzioğlu, seçimle ilgili yasal süreci değerlendirdi. Seçimle ilgili şikayet süreçlerinin geçtiğini belirten Feyzioğlu, şu ifadeleri kullandı;

‘HERKES HUZURSUZ OLUR’


“Artık geriye dönüp, bir seçim yenilenmesi iptalinden söz edilirse hem iç hem dış kamuoyunda şu algı olur; seçimin sonucu istendiği gibi çıkmadığı için mazeret üretiliyor derler. Türkiye bundan sıkıntı çeker, bunu hak etmez, hiçbirimiz hak etmeyiz. Şu anki durum dediğim gibi seçmenlerinin gerçek olup olmadığının evlerin polisler tarafından ziyaret edilerek tespit edilir hale dönüşmüş, basından aldığımız habere göre. Bu huzursuz eder insanları, herkesi huzursuz eder.” dedi.

‘HEM TÜRKİYE HEM DÜNYA ÖNCEKİ SEÇİMLERİ SORGULAMAYA BAŞLAR’

“Mazbatayı biz barolar vermiyoruz, mazbatayı Yüksek Seçim Kurulu itiraz süreci tamamlandıktan sonra şu an kabul edilmiş olan itirazların gereği yapılmakta, bazı itirazlar kabul edilmiş. Kabul edildiğine göre devamı geliyor bunun. Ama burada İstanbul'daki tüm seçimlerin yenilenmesi anlamında sandık kurlarının örgütlü bir faaliyetin içinde olduğu iddiasıyla seçmen listelerinde büyük sahtecilik olduğu iddiası, Türkiye'de sadece bu seçimi değil bundan önce kazanılmış ve kaybedilmiş siyasi partiler açısından tüm seçimleri hem Türkiye'de hem dünyada sorgulatır. “

‘BUNDAN SONRA ÇİVİ TUTMAZ’

“Bunu bugün iddia olarak dile getirenler, dün de diye başlayan cümleleri duyarlar. Dünyadan bize derler ki 'o zaman bir önceki ne oldu, ondan önceki seçimde de ne oldu' derler. Tüm seçimler Türkiye'de tartışmaya açılır. Bundan sonra Türkiye'de çivisi tutmaz. Sandıkta görev yapacak sandık kurulu başkanı ve üyesi bulamaz hale geliriz.”

‘ARTIK YSK İŞİNİ BİTİRİSİN’

“ İnsanlar evlerinde zile basılıp burada filanca kişi oturuyor diye tahkikat altına alındıklarında verdikleri oydan dolayı acaba devlet kendilerini izliyor mu diye korkarlar, endişe ederler. Seçimler ülkeye bayram getirmelidir bayram, işte bu bayramı artık YSK işini bitirsin hep beraber yaşayalım” dedi.

Kaynak: Sputnik News

TBB'den tarihi uyarı: 'ARTIK ÇİVİ TUTMAZ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hava Isınıyor: 'İHA HAYATTA'