Teğmen Çelebi 'Silivri'de Ne Dedi'

1539 izlenme 27 Haziran 2020
Reklamlar
TSK'da Teğmen olduğu dönemde FETÖ kumpası ile Ergenekon davasında yargılanan CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Melih Gökçek'in "FETÖ'cüler kesinlikle PM'den seni sildirir" yorumuna, "Melih bey Fetö taktiklerine pek hakim" diye yanıt verdi.

ÇELEBİ SİLİVRİ SAVUNMASINI PAYLAŞARAK ‘KİMSE SİZE ÖLÜMDE BİLE YOLDAŞ OLMAYACAK’ DEDİ
“CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Ergenekon kumpas davasında yargılandığı görüntüleri Twitter'da "Fetöcü Zekeriya Öz, Mannheim’da bir restoranda “Utanmadan geziyorsun” denilerek yumruklanmış. Ali Tatar’ın, Kuddusi Okkır’ın, Türkan Saylanların kanına giren bu Fetöcülerin yüzlerine mahkemede söylemiştim: Kimse size ölümde bile yoldaş olmayacak!" ifadeleriyle paylaştı.”

MELİH GÖKÇEK'TEN ÇELEBİ'YE 'DİKKAT ET’
Çelebi'nin bu paylaşımını AKP'nin görevden alınan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski Başkanı Melih Gökçek ise "Dikkat et Kılıçdaroğlu bu twitinden dolayı seni partiden atmasın. Bak yakında CHP kurultayı var. Şimdiden söyleyeyim fetocular kesinlikle PM'den seni sildirir" notu ile alıntıladı.'FETÖ TAKTİKLERİNE PEK HAKİM'Gökçek'in bu paylaşımına Çelebi, "Melih bey Fetö taktiklerine pek hakim. Parsel parsel satışlardan, Türkçe olimpiyatlarından gelen derin bir bilgi. Sahi seni neden kapı önüne koydular?" ifadeleriyle yanıt verdi. 

TEĞMEN ÇELEBİ SİLİVRİ SON SAVUNMASINDA NE DEMİŞTİ
Ergenekon soruşturmasında sona gelinmesi sebebiyle sanıklar son savunmalarını yaptı. Teğmen Mehmet Ali Çelebi son savunmasını yaptı. Çelebi ‘Göreceksiniz insanoğlu ebediyen büyük zavallılığınızdan bahsedecek… Göreceksiniz onur, şeref size hiç nasip olmayacak. Ve göreceksiniz kimse size ölümde bile yoldaş olmayacak’ dedi. Mahkemeise Çelebi'nin savunmasıyla ilgili şikayette bulunarak dava açtı. İşte Teğmen Çelebi'nin kendi sesinden son savunmasının son sözleri;

BU TEZGÂHIN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM:
Ey sonrasızlar! Yarım yamalaklar! Işıktan rahatı kaçanlar!.. Dillerinizi sarkıtarak efendilerinize hizmet edersiniz. Ağızlarınızı soylu sözlerle doldurup temiz adları kirletmektir işiniz. Eminim ki sadece pusu kurmaya işleyen beyinlerinizle yeni tezgâhların içinde ve peşindesiniz. Çünkü siz karaçalma ve yağmacılık için yaşarsınız. Oysa bizim yaşama nedenlerimiz aynı zamanda asilce ölme nedenlerimizdir.

HARLI ATEŞLERİNİZDE YAKIN. DUMAN DUMAN TÜTERİZ...
ZİNDAN ÇUKURLARINA GÖMÜN. ATEŞBÖCEKLERİ GİBİ PARLARIZ...
DARAĞAÇLARI KURUN. UMUTLARIMIZI İDAM SEHPASI YAPARIZ...
DERT Mİ BİZE! KEFENLERİMİZLE GEZER, ÖLÜME GELİRİZ BİZ...
GÖZLERDE AĞLAYAN, DUDAKLARDA TİTREYEN ADIMIZ KALIR...

‘AĞLAYIŞ GÜNÜ GELECEK’
Ağlayış günü gelecek! Büyük, derin, sessiz ağlayış günü. Adaletin keşfedildiği gün! O gün güneş sizi ısıtmayacak. Su, susuzluğunuzu gidermeyecek, hava göğsünüzden firar edecek. İşte o zaman bugünleri hatırlayacak eserinize, bu devasa hiçliğe ağlayacaksınız!.. Hırsınızın kaçırdığı aynalarınızla yüzleşecek, önceki hayatınızın anlamsız çirkinliğini sonsuz öfke ile kabulleneceksiniz. Kelimeler boğazınızda düğümlenecek, "Şeytan bana dedi ki..." diyeceksiniz.

‘KİMSE SİZE ÖLÜMDE BİLE YOLDAŞ OLMAYACAK’
Gerçeği, iyiliği, yüceliği ortaya çıkarma telaşıyla çırpındığınız karanlıklardan düşman saydıklarınızın kollarına koşacaksınız. Bir kıvılcım uğruna onların yüreklerini kazmak isteyeceksiniz. Fakat her şey sönmüş, her şey soğumuş olacak. Adaletin vahşice koparttığınız yaprakları sararmış olacak… Göreceksiniz insanoğlu ebediyen büyük zavallılığınızdan bahsedecek… Göreceksiniz onur, şeref size hiç nasip olmayacak. Ve göreceksiniz kimse size ölümde bile yoldaş olmayacak.”

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li Vekil: 'Açıklarsam Mahkemelik Olurum' Sakin sakin... tane tane konuştu: 'Memleketi Talan mı Edeceksiniz' Metiner 'Arınç Her Yerde' Öztrak 'Savcılar Göreve'