Tek Soruda 'Akıl Duman'

4179 izlenme
Reklamlar
TRT’de korona virüs ile ilgili gerçekleştirilen özel yayında ilginç anlar yaşandı. TRT’de Sermin Baysal Ata, korona virüs ile ilgili gerçekleştirdiği özel yayında, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya’yı konuk aldı. TRT spikeri Sermin Baysal Ata, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya’ya dikkat çeken bir soru yöneltti.

‘VİRÜSE KARŞI DEMİR DÖKÜM TENCERE’ KULLANSAK NASIL OLUR
Dr. Kaya’nın korona virüse karşı demir eksikliğinin giderilmesi konusunda öneriler sunduğu anlarda spiker Ata’dan dikkat çeken bir soru geldi. Ata, korona virüse karşı D vitamini eksikliği giderilmesinde demir döküm malzemelerinin kullanılmasının faydalı olup olmayacağını sordu. Doktor Kaya, kısa süreli şaşkınlığın ardından demir döküm içeren malzemelerin kullanımının D vitamini eksikliğini gidermede faydalı olmayacağını söyledi. 

TRUMP ‘VİRÜSE KARŞI CİĞERLERE DEZENFEKTAN ENJEKTE ETSEK NASIL OLUR’ DEMİŞTİ
ABD Başkanı Donald Trump, İç Güvenlik Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Müşaviri William Byran'dan virüsün sıcaklık ve güneş ışığından nasıl etkilendiğine ilişkin bir sunum dinledi. Euronews'in haberine göre Trump, sunumun ardından virüsün Güneş ışınlarına karşı etkisinin azaldığını belirterek, vücuda ışın ya da dezenfektan enjekte edilmesi gerektiğini belirtti. Bu açıklama, sağlık uzmanlarından tepki gördü. 

TRUMP'TAN GERİ ADIM 'ŞAKA YAPTIM'
ABD Başkanı Donald Trump’ın basın toplantısında dezenfektan ve mor ötesi ışınların insan bedeninde Corona virüsüne karşı kullanımı konusunda araştırma önerisi getirmesi tartışma yaratmıştı. Trump, o sözleri için “kinaye yaptım” dedi. Joe Biden da “Bunu söylediğime inanamıyorum ama lütfen çamaşır suyu içmeyin” diyerek halkı uyardı.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yakın tarihin en ağır saldırısı... 'Dağlıca'da Ne Oldu' Prof Yılmaz 'Kriz Çok Hızlı Geliyor' 'Kendi Ülkemde Mülteci Olmuşum' dedi.. 'Yaka Paça' 'KIŞLADA ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLERE TEPKİLER BÜYÜYOR'