Anasayfa
30 Ocak 2020 ( 1998 izlenme )

Tepki Var: 'Önce Damat sonra Başkan'

AKP Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan’ın damadı düğünden 18 gün sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne daire başkanı olarak atandı. Karara tepki gösteren CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, “Normal bir atama olabilir ama milletvekilinin kızı ile evlendikten sonra, hemen akabinde atanması bizlere manidar geldi” dedi.

EVLENDİ DAİRE BAŞKANI OLDU


AKP Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Halil Özcan‘ın kızı Adile Nur Özcan ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde ARGE Şube Müdürü olarak görev yapan Raşit Dedeoğlu 16 Kasım 2019’da evlendi. Dedeoğlu’nun 4 Aralık 2019’da Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne Etüt ve Proje Daire Başkanı olarak atanması tartışma yarattı.

‘DÜĞÜNDEN SONRA OLMASI MANİDAR’

AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan bu atamaya tepki gösteren CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, “İlgi alakası olmayan bir insanın Etüt Proje Daire Başkanlığı’na atanması bir düğün hediyesi anlamına geliyor” dedi. Günümüz Türkiye’sinde bu gibi liyakatsiz atamalar artık bize normal geliyor” diyen Cidir, şunları söyledi:

AKP’Lİ VEKİLİN KIZIYLA EVLENDİ,DAİRE BAŞKANIOLDU, ÇOK MANİDAR

"Eğer Etüt Proje Daire Başkanlığı’na atanan kişi bu vasıflara uygunsa bunu normal karşılarız. Ancak bunlar göz ardı edilip başka kişilere bu yaranmak amacıyla bu atama yapılmışsa bu yanlışın en büyüğüdür. Reşit Dedeoğlu’nun Etüt ve Proje Daire Başkanı olarak atanmasını manidar olduğunu belirten CHP Şanlıurfa İl Genel Meclis Üyesi Abdurrahman İzol, “Normal bir atama olabilir ama milletvekilinin kızı ile evlendikten sonra, hemen akabinde atanması bizlere manidar geldi” diye konuştu.

BELEDİYE VE AKP'Lİ VEKİL TELEFONLARA CEVAP VERMİYOR
Konuyla ilgili telefonla ulaşılan AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri gerçekleşen atamayla ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, AKP Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan ise telefonlara cevap vermedi. 

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'den 'Talimatla Kanun' Erdoğan'ın Açıklaması Ankara'ya DÜŞTÜ!.. 'KOCATEPE'DE NE OLDU' Erdoğan'a Yanıt: 'ONLAR SARAY SOYTARISI DEĞİL'