Tepki: 'Yanlış Yapıyorsun Sayın Erdoğan'

1376 izlenme 04 Şubat 2020
Reklamlar
Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İdlib'de Türk askerlerinin şehit olmasının ardından Ukrayna ziyaretini iptal etmemesine tepki gösterdi.

‘GELİŞMELERDEN MEMNUN MUSUN SAYIN ERDOĞAN’

Akşener, "Rusya pişkinlikle diyor ki: Türkiye bize çalışmalarıyla ilgili bilgi vermedi. Sayın Erdoğan da ziyaretini iptal etmeyip Ukrayna'ya gidiyor. Gelişmelerden memnun musun Sayın Erdoğan?" diye sordu. Akşener'in konuşmasından satır başları:

‘ORDUMUZUN YANINDAYIZ’

*Maalesef yeni haftaya kahreden haberlerle girdik. Orta Doğu coğrafyasında oynanan çirkin satrancın yeni hamleleri 8 kahramanımızı daha aramızdan kopardı. Rusya ile el ele vermiş Suriye ordusu TSK unsurlarına saldırdı. 5 kahraman askerimizi ve 3 sivil memurumuzu şehit verdik ve 9 yaralımız var. Şehitlerimiz var, ordumuz teyakkuzda cenazelerimizi kaldıracağız ordumuza moral vereceğiz.

‘ERDOĞAN UKRAYNAYI DESTEKLİYOR, ERTESİ GÜN SALDIRI’

“Ancak, çok önemli bir nokta var. 2 Şubat’ta Ukrayna’dan bir açıklama yapılıyor. Türkiye Ukrayna’ya 200 milyon liralık yardım yapılacak deniyor. Aynı günün gecesi 3 Şubat’ın gecesi Ukrayna ve Kırım’ın işgalinden sorumlu olan Rusya’nın kontrolündeki Suriye ordusu Türk askerini hedef alıyor. Satrancın tarifi açık. Askeri yardım yapıyor, askeri hedef oluyoruz.”

“GELİŞMELERDEN MEMNUN MUSUN SAYIN ERDOĞAN?”

*Rusya pişkinlikle diyor ki; Türkiye bize çalışmalarıyla ilgili bilgi vermedi. Sayın Erdoğan da ziyaretini iptal etmeyip Ukrayna’ya gidiyor. Gelişmelerden memnun musun sayın Erdoğan? Dış politikada egonla iş götürüp olanlardan memnun musun?”

‘ÜLKEMİZİN ÇIKARLARINI KORUYUN’

*Sen Türk devletini yönetiyorsun. Her şeyden önce duyguların yerine milletimizin çıkarlarını öne koymak zorundasın. Sana ve hükümetinin üstüne düşen görev açık ve nettir. Gök kubbeyi mehmedimizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın! Türk yurdu dahili ve harici tüm bedhahların gayretlerine rağmen ayakta kalmaya devam edecek.”

‘MİLLETİN GERÇEĞİ ÇOK BAŞKA, İŞ YOK PARA YOK’

*Milletin parası ile zengin olurken millettin gerçeği çok başka. Bu hafta İzmir’deydik. Durum hiç iç açıcı değil. Esnaf para yok diyor, gençler iş yok diyor. Tire’de bir manavla konuştum büyük marketlerden yüzde 1 bizden küçük esnaftan yüzde 8 alıyor diyorlar.”

‘BUGÜN VERMESENİZ BİLE YARIN MECBUREN HESABINI VERECEKSİNİZ’

*İktidarlar babasının parasını değil, milletin parasını harcarlar. O yüzden her kuruşun hesabını vermek zorundadırlar. Devleti yönetenler milyarlarca lira nereye gitti diye sorulduğunda vatandaşımıza atarlanmaz.Oturur kuruşu kuruşuna hesabını verir. Yüzüm ak alnım pak der! Efendiler! Yönettiğiniz yer babanızın çiftliği değil milletin devleti milletin hazinesidir. Bugün vermeseniz bile yarın mecburen hesabını vereceksiniz.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Perinçek Konuştu 'Ersoy Şaştı' Sakin sakin... tane tane konuştu: 'Memleketi Talan mı Edeceksiniz' Akalın 'Aramızda Her Şey Bitti' 'İSRAİL NEDEN ESAD'A DÜŞMAN'