Anasayfa
11 Aralık 2018 ( 1391 izlenme )

Okudu, güldü... 'BU ÇAMUR BİZE YAPIŞMAZ'

FETÖ silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek yardım etme'' suçlamasıyla hakkında dava açılan Sözcü gazetesi yazarı Necati Doğru, "İktidar ağzıyla konuşmayan ve yazmayanlara böyle bir damga vuruluyor. Bu çamur bize yapışmaz. Yazdıklarımın arkasındayım" dedi.

‘BU ÇAMUR BİZE YAPIŞMAZ’

İddianameyi değerlendiren Sözcü gazetesi yazarı Necati Doğru “Hem geçmişte hem bugün hem de yarın FETÖ türü örgütlerinden yanında yakınında olacak bir kalem değilim. İktidar ağzıyla konuşmayan ve yazmayanlara böyle bir damga vuruluyor. Bu çamur bize yapışmaz. Yazdıklarımın arkasındayım” dedi.

‘BÖYLE BİR İDDİAYI İLK KEZ DUYUYORUM’

44 yıldır gazetecilik ve yazarlık yaptığını ifade eden Necati Doğru, “Yazarlık geçmişimde cemaatin yanında yakınında olmak bir yana karşısında duran yazılarım var. Meslek hayatım boyunca çok sayıda dava açıldı, böyle bir iddiayla ilk kez karşılaşıyorum. Yakışmayan, yapışmayan bir suçlama. Benim ne yazarlık geçmişimde ne de bugün yazılarımda herhangi bir siyasi gazetecilik yoktur. Siyasetçi gazetecilik yaparak Türkiye'yi yönetme merakı bende olmadı. Sadece gerçekleri okura anlatmak için yazdım. Yazdıklarımın arkasındayım” değerlendirmesini yaptı.

NE OLDU?

Sözcü gazetesinin yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazetemizin genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz, İnternet Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin ile internet haber koordinatörü Yücel Arı hakkında “FETÖ silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek yardım etme” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Selin Sayek Böke net konuştu!.. 'KRİZ AĞIR' BU RESİMDEKİLER NE YAPIYOR?.. Siyasi Manipülasyon: 'İşi CHP'ye Yıkacaklar' Erdoğan Treni Zorluyor: 'İSTİFA EDİN'