Anasayfa
04 Mayıs 2019 ( 1850 izlenme )

Tepkiler büyüyor: 'BUNA KARGALAR BİLE GÜLER'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy'de konuştu. İmamoğlu, 'İstanbul'da meclis üyesi oyunu bize verdiler bu yüzden çoğunluğuz' diyorlar. Aynı sandığa atılan oyda, büyükşehir belediye başkanlığı oylamasında şaibe var diyorlar. Buna kargalar bile güler” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’na tebrik ziyaretinde bulundu. İmamoğlu, daha sonra konuşma yapacağı alana yöneldi. İmamoğlu’nun konuşmasının satır başları şunlar oldu:

‘BUNLARIN İDDİASINA KARGALAR BİLE GÜLER’

“Bir gündem var, ona değinmeden geçemeyeceğim. Pazartesi gününe atılmış bir YSK süreci var. Efendim neymiş? ”Bu millet, İstanbul’un 39 ilçesinde bize oy verdi 25 belediye başkanını seçti” diyorlar. Diyorlar ki, ”Bu millet, İstanbul’da meclis üyesi oylamasında en yüksek oyu bize verdiler. Onu niçin İBB meclisinde çoğunluğuz” diyorlar. Yahu bunu diyenler bir de diyorlar ki aynı zarfa atılan oylarda, ”İBB seçimi oylamasında yolsuzluk var, şaibe var” diyorlar. Karga var mı burada? Kesin gülmüştür.”

‘AYNI ZARFTAN ÇIKAN OYLARIN BİRİNDE ŞAİBE VARMIŞ DİĞERİNDE YOKMUŞ, NE İŞ’

“ Aynı zarfa atılan oylarda ilçe belediye başkanın oyları pırıl pırıl. 25 belediye başkanı seçilmiş; helali hoş olsun. İlçe meclis üyelerine verilen oylar pırıl pırıl. İBB’de çoğunluk onların olmuş. Helali hoş olsun ama sıra İBB Başkanı’na gelince şaibe var, yolsuzluk var. Bir daha gülelim valla. 31 Mart seçimlerinde, İstanbul’un 16 milyon insanı oy kullanmıştır. Bütün kafalarında olan soru işaretlerine, haklı olabilir gerekçelerine, şikayetlerine dönük YSK karar vermiştir ve sonuçlanmıştır. Artı, benim sizin aklımıza gelmeyecek bazı konularda, onları bile sordular. Onların da cevabı verildi. Yahu kardeşim, bu millet bizi sevdi ya… Sevdi kardeşim. Derdiniz ne?”

‘MİLLET KARARINI VERDİ’

“İstanbul son yıllarda gördüğü en güzel Ramazan’ı yaşayacak. Son yıllarda gördüğü en güzel Ramazan Bayramı’nı kutlayacak. İstanbul, bu milletin bir araya gelişinin, dirilişinin, ayağına kalkışının 100. Yılında, 19 Mayıs’ta, Ata’sını anacak. Dolayısıyla yanıltılanlara sesleniyorum. Artık yanılmayın. Bu millet kararını vermiştir. 16 milyon insanımızı kucaklamaya geldik” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakanlık Şaşırdı 'Ülke Genelinde Yasak' Trabzon'da COŞKU!.. Türkkan Paylaştı: 'KENDİ VATANIMIZDA İNGİLİZ VİZESİ' 'TRT DOSYASI AĞIR DÜŞTÜ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan: 'DALKAVUKLUK YAPMAYIN'