Anasayfa
02 Eylül 2019 ( 3903 izlenme )

Tepkiler Büyüyor: 'ORTAKSINIZ'

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 30 Ağustos için yayınladığı Cuma hutbesinde Atatürk’e yer vermemesine sert tepki göstererek “Koltuklarımızda otururuz diyorlarsa, sorumluluk onu oraya atan Saray'a aittir” dedi.

‘SARAY SUÇA ORTAK’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle camilere gönderdiği Cuma hutbesinde Ulu Öner Atatürk’e yer verilmemesine sert tepki gösterdi. Diyanet’in Atatürk’ü sansürünün sadece 30 Ağustos’ta yaşanmadığına dikkat çeken Öztrak, Koltuklarımızda otururuz diyorlarsa, sorumluluk onu oraya atan Saray'a aittir. Saray bu kendini bilmezleri, bu makamda bir dakika bile tutarsa bu suça ortaktır” şeklinde konuştu. CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın gazetecilere yaptığı açıklamanın satır başları şöyle:

‘ATATÜRK’E BİR RAHMETİ BİLE ESİRGEDİLER’

"Diyanet, cuma hutbesinde millet dedi, haysiyet dedi, vatan dedi zillet demeyi unutmadı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adını hutbede geçirmedi. 30 Ağustos'ta Atatürk'e uygulanan sansür aslında tek olay değil. 15 Mart'ta da Atatürk'ü tek cümle olsa dahi anmadı. 10 Kasım'da bir rahmet dahi dilenmedi.”

‘MISIR CUMHURBAŞKANINA GIYABINDA NAMAZ KILDILAR AMA’

“Mısır Arap Cumhuriyeti'nin vefat eden eski cumhurbaşkanı için 81 ilde gıyabi cenaze namazı kılan Diyanet, bu memlekette 'Ezanı Muhammedi'nin susmamasını sağlayan Atatürk'ü hutbesinde anmadı.Bu milletin ortak değeri üzerinden kin ve nefret siyaseti üretmeye çalışanlar cübbelerini derhal çıkarsınlar. Koltuklarımızda otururuz diyorlarsa, sorumluluk onu oraya atan Saray'a aittir. Saray bu kendini bilmezleri, bu makamda bir dakika bile tutarsa bu suça ortaktır."

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

WhatsApp'ta Yeni Dönem... AKAR: 'Merak Eden Web Sitemize Baksın' Kadıköy'den Öyle Bir Slogan Yükseldi ki... ANKARA SALLANIYOR... ShAK-12... 'RUS ÖZEL KUVVETLER SİLAHI'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bilgiler Net: 'Yargıtay Başkanı Doğruladı'