Anasayfa
23 Kasım 2021 ( 3271 izlenme )

Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor 'Bırakın Bu İşleri'

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın "Ülkemizi bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız" sözlerini sarf ettiği açıklamalarına tepki gösterdi.

‘EKONOMİYİ YÖNETEMİYORLAR, ALGI YÖNETİMİ BU’
Karamollaoğlu, "Ekonomik Kriz değil; ‘Ekonomik Kurtuluş Savaşı’ diyerek yaşadığımız sorunlar ortadan kalkmıyor, aksine problemlerimiz derinleşiyor. Bunun adı ekonomi yönetimi değil; olsa olsa 'algı yönetimi'dir!" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’A TEPKİLER BÜYÜYOR
Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında kurdaki artış ve ekonomiye yönelik açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemizi bunca tuzaktan, bunca badireden nasıl çıkardıysak, Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın bu açıklamalarına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan tepki geldi. Karamolloğlu, sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

‘BU SAVAŞ DEĞİL, ALGI YÖNETİMİ’
“– Zam değil; ‘güncelleme',
– Yüksek döviz kuru değil; ‘rekabetçi kur',
– Ekonomik Kriz değil; ‘Ekonomik Kurtuluş Savaşı' diyerek yaşadığımız sorunlar ortadan kalkmıyor, aksine problemlerimiz derinleşiyor.
* Bunun adı ekonomi yönetimi değil; olsa olsa “algı yönetimi”dir!”

‘KELİMELERE TAKLA ATTIRMAYI BIRAKIN, ÖNCE SORUNU KABUL EDİN’

Sert eleştirilerini devam ettiren Karamollaoğlu, “Saadet Partisi olarak artık algılar değil çözüm önerileri konuşulsun istiyor, bunun gayretini veriyoruz. Bunun ilk adımı da problemlerin var olduğunu kabul etmektir, kavramlara işimize geldiği gibi takla attırmak değil! Biz problemleri biliyoruz ve bunları çözmeye de talibiz!” dedi.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMESİNDE ‘EKONOMİDE PROBLEM YOK’ YANITI ALINCA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Karamollaoğlu, “Erdoğan ‘Ekonomide hiçbir problem yok, insanlar memnun, işsizlik abartılıyor’ dedi. Ben de ‘Bu kanaat değişmediği müddetçe siz politikalarda bir değişiklik yapamazsınız' dedim” açıklamasında bulunmuştu.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'ŞEHRİN ÜÇTE BİRİ İCRALIK' Alparslan Var Osman Gazi Var Erdoğan Var 'Atatürk Yok' İş Değişiyor: 'Bahçeli Hangisi ile Ortak' Akalın 'Aramızda Her Şey Bitti'