Teröristbaşı Öcalan’ın İstanbul seçiminde HDP’ye tarafsızlık çağrısı yaptığı mektubuna ve Erdoğan’ın dün akşam katıldığı bir programda bölücübaşı ile ilgili açıklamalarına Şehit Anaları Derneği Pakize Akbaba’dan tepki geldi.

Yeniçağ’a açıklamalarda bulunan Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba, PKK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan’ın dün kamuoyu ile paylaşılan HDP’ye tarafsızlık çağrısı yaptığı mektubuna sert tepki gösterirken, Erdoğan’a da, “Seçimi kazanırsan Öcalan’a karşılığında ne vereceksin?” diye sordu.

BİR HAİNİN ETEĞİNDEN NASIL TUTULUR


Öcalan’ın mesajları geldikçe kahrolduklarını ve zaten dinmeyen acılarının yenilendiğini belirten Akbaba, “Çözüm sürecinde de Öcalan’ın mektupları okunuyordu. Öcalan’ın mektubuyla Habur’da teröristleri karşılatan iktidar, şimdi kendi seçim başarısı için Öcalan’ın mektuplarını okutturuyor. Ben anlamıyorum. Türkiye’ye ihanet eden bir teröristbaşının eteğinden tutulur mu?” dedi. ”Akbaba sözlerini şöyle sürdürdü;

‘SEÇİMİ KAZANIRSAN ÖCALAN’A NE VERECEKSİN


“Bu kadar sorun varken iktidar İstanbul seçimi ile uğraşıyor. Bunun için de bölücübaşından bile medet umuyorlar. Benim çocuğumun katiline seçim için beyanat verdiriyorsun. İstanbul'u kazanırsan, karşılığında ne vereceksin? Çocuklarımızın katilini af mı edeceksin? Ev hapsine mi çıkaracaksın? Ahirette bunun hesabını nasıl vereceksin? Ben çocuğumu yoksullukla büyüttüm. Sen benim çocuğumun katilini nasıl el üstünde tutarsın? Öcalan için yaptıklarınızı, şehit aileleri, gaziler için ne yaptın?”

‘BEBEK KATİLİ İLE YENİDEN EL BEBEK GÜL BEBEK OLDULAR’


“Erdoğan Öcalan’ın avukatlığını yaptı. Zaten Arınç Öcalan’a ‘sayın’ demeyi, Öcalan posteri taşımayı suç olmaktan çıkardıklarını söylemişti. Halen daha da yasak değil. Bebek katili Öcalan ile, yeniden el bebek gül bebek oldular. Türkiye’nin o kadar evladı gitti. Çocuklar yetim kaldı, analar çocuksuz kaldı. Feryatlar edildi. Dünyamız zindan oldu. Peki neden vatan uğruna şehit olan çocuklarımızın hatırasına böyle yapıyorsun. Şehitlerin hakkını nerede vereceksin? Öcalan Erdoğan’ın şahsına karşı bir suç işlemedi. Vatana millete karşı bir suç işledi. Sen şimdi ona karşı şahsi bir muamelede nasıl bulunuyorsun? “

‘ BU CANİ İLE İŞ TUTMAK DEVLETE İHANETTİR’

“Hangi şehit ailesinin kapını çaldın, hatrını sordun? Öcalan’ın düşündüğün kadar hangi gaziyi, şehit ailesini düşündün? Neredeyse eskiden dediği gibi Öcalan’a ‘sayın’ diyecek düzeye gelmiş. Biz şehit aileleri olarak, bizim çocuklarımızın katili ile iş tutanları affetmiyoruz. Öcalan canisi ile iş tutmak, onu affetmek, şehitlere saygısızlık ve devlete ihanettir. Şehit analarının yüreğini hançerlemektir. Teröristleri Habur’da alkışlattığın gibi yarın bir gün de Öcalan’ı mı çıkaracaksınız?”

Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan da, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Pakize Akbaba'nın telefonda kendisine ağlayarak, "“21 yaşındaki bahar kokulu oğlumun bedenine bir Cuma saati 7 kurşun sıkan katiline Yerli ve milli dediler. Bugün tüm acılarım yeniden dağlandı, bugün 7 kurşun da bana sıktılar.” dediğini belirtti.

Kaynak: Yeniçağ

Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor: ' NE ALDIN NE VERECEKSİN'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yeni görüntüler düştü, Kılıçdaroğlu konuştu: 'BENİ NEDEN 1.5 SAAT ALIKOYDUNUZ'