Tepkiler Dinmiyor... İYİ Parti'den Çok Sert Açıklama!..

1079 izlenme 15 Mayıs 2019
Reklamlar
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Koray Aydın, AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun katıldığı bir iftar programında Ekrem İmamoğlu üzerinden Trabzonlulara ‘Yunan’ benzetmesi yapmasına tepki gösterdi.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Aydın, “Tevfik Göksu’nun İmamoğlu ve Trabzonlulara yönelik düşmanca tavrı ve sözlerinin “İstiklal harbinde keşke Yunan galip gelseydi” diyen alçak zihniyetten hiçbir farkı yoktur” ifadelerini kullandı. Koray Aydın’ın açıklamaları şöyle:

‘DÖRT BAKAN TRABZONLU CUMHURBAŞKANI RİZELİ’

“AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu bir iftar programında Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasına en çok Yunan medyası sevindiğini ifade ederek; İmamoğlu’nun memleketi üzerinden tüm Trabzonlulara ve Karadenizlilere çirkin ve aşağılık bir biçimde Yunan benzetmesi yapmıştır. Kendi kinine iftarda bulunanları da alet eden Göksu, aklını izanını kaybetmiş, kabinenin 4 Bakanının Trabzonlu, Cumhurbaşkanının Rizeli olduğunu unutmuştur”

‘VAKİT HESAP VAKTİDİR’

“ Yunan medyasını iyi takip ettiğine göre, partinizdeki Trabzonlular kazanınca da Yunanlılar sevinmiş midir Bay Göksu! Halkı açıkça kin ve düşmanlığa tahrik eden, bölücülük ve nefret suçu işleyen Tevfik Göksu’nun bu aşağılık tavrı ve sözleri; bilinçaltında sakladığı Trabzonlu düşmanlığının, Karadenizli düşmanlığının ve nihayet Türk düşmanlığının apaçık bir göstergesidir. 

Tevfik Göksu’nun İmamoğlu ve Trabzonlulara yönelik düşmanca tavrı ve sözlerinin “İstiklal harbinde keşke Yunan galip gelseydi” diyen alçak zihniyetten hiçbir farkı yoktur. Vakit hesap vaktidir; Tevfik Göksu, adalete, millete ve tarihe hesap verecektir.”

‘İMAMOĞLU’NUN DEDESİ İSTİKLAL SAVAŞI GAZİSİDİR’

“Ekrem İmamoğlu’nun dedesi İmamzade Mehmet oğlu Mevlüt İstiklal Savaşı gazisidir, diğer kardeşleri Ahmet, Alican ve Osman gittikleri cephelerde şehit düşmüşlerdir. Bu hikâye esasen bütün illerimizin ortak hikâyesi ve gururudur. Bu aileye ve Trabzonlulara laf etmek büyük gaflettir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ekrem İmamoğlu’na ve Trabzonlulara dil uzatan Bay Göksu’nun geçmişte FETÖ elebaşına dizdiği övgüler hala hafızalarda ve internet kayıtlarındadır. FETÖ’sever Göksu, şimdi kalkmış vatanseverlere laf ediyor, hadi oradan!”

‘BU HESAP SANDIKTA GÖRÜLECEKTİR’

“İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grubu Başkanvekili de olan Göksu’ya en güzel cevabı Trabzonlular, Karadenizliler ve tüm İstanbul halkı 23 Haziran seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’na sahip çıkarak vereceklerdir. İmamoğlu yeniden kazanacak, bu hesap sandıkta görülecektir. İYİ Parti olarak, milliyetçiliğinden, vatanseverliğinden, demokratlığından ve dürüstlüğünden emin olduğumuz Sayın Ekrem İmamoğlu’nun sonuna kadar yanındayız ve arkasındayız. “

‘O SİYASETİN ŞARLATANI BU’

“Trabzonlu olmak, hemşehrilerinin yanı sıra Türk milletinin hakkını ve hukukunu da savunmayı gerektirir. Trabzonluların ve Karadenizlilerin kökenini, vatanseverliğini ve milliyetçiliğini sorgulamak; kazanmak için her yolu mübah gören siyasetin zavallısı ve şarlatanı Göksu ve onun zihniyetindekilerin hakkı ve haddi değildir. Türkiye'nin T’si Trabzon, Trabzon’un TR’si Türkiye’dir.” Diyerek tepkisini ifade etti.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avrasya 'Durum Bildiğiniz Gibi Değil' Hava Isınıyor: 'İHA HAYATTA' İş Değişiyor 'İmza Anayasa Aykırı' Bir Ayar Daha!