Anasayfa
04 Mayıs 2019 ( 2556 izlenme )

tepkiler durmuyor: 'HALK İRADESİNDEN ÜSTÜN DEĞİL'

İYİ Parti’den İstanbul’daki itiraz süreci ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada AKP’nin itirazlarının dayanaksız olduğunun altı çizildi. İYİ Parti’den İstanbul’daki itirazlar ile ilgili YSK’ya çağrı yapıldı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen’in imzası ile yapılan açıklamada AKP’nin seçimin iptali için beyhude bir çabanın içinde olduğu belirtilerek, ‘’hakimler’’ sıfatına haiz olabilmeleri için bir an evvel karar vermeleri, bizim kadar aziz milletimizin de beklentisidir” ifadelerine yer verildi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen’in yazılı açıklamasında özetle şu ifadelere yer verildi:

‘AKP GENEL BAŞKANINA HATIRLATIYORUZ’

“Ak Parti Genel Başkanı’na 1994 yılında kazandığı seçimi hatırlatmak isteriz. O tarihte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kendisini seçen milletimiz, 31 Mart seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nu seçmiştir. Unutulmamalıdır ki; hiçbir irade halk iradesinden üstün değildir. Kendisini bugünlere getiren millet iradesine saygı göstermesini, bağımsız ve tarafsız olması gereken yargı erkine talimat vermekten vazgeçmesini aziz milletimiz adına talep ediyoruz.”

‘HAKİMLER BİR AN ÖNCE KARAR VERMELİ’

“Sayın Yüksek Seçim Kurulu başkanı ve üyeleri bugün tarihi bir görev ifa etmektedirler. Kendilerine yapılan baskıya rağmen ‘’ Ankara’da hakimler var. ‘’ cümlesindeki ‘’hakimler’’ sıfatına haiz olabilmeleri için bir an evvel karar vermeleri, bizim kadar aziz milletimizin de beklentisidir. Son olarak hatırlatmak isteriz ki; ‘’ İktidarlar gelip geçicidir ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!’’

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Virüs Uyarısı' Dünya Sağlık Örgütü'nün 'Coronavirüs'ten Korunma Rehberi' Cizre Emiri 'Nasıl Yıkıldı' Kanadoğlu noktaladı: 'O İŞ ANAYASAYA AYKIRI'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'Bir Necip Hablemitoğlu Analizi'