Tepkiler Sürüyor 'Vatandaş Şaşkın'

3107 izlenme 05 Haziran 2020
Reklamlar
Sosyal medya hesabını karantina döneminde aktif olarak kullanan ve yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çeken Kadir Doğulu, Instagram hesabının hikaye bölümünden paylaştığı videolarla neredeyse anlık olarak belirlenen sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili tepkisini ortaya koydu.
BU NASIL YASAK
Videosunda yasakların iptal edilmesiyle birlikte sete gitmeye çalışırken görülen Doğulu, evinden bir türlü çıkamıyor.

NELER YAŞANDI
Dün gece yarısı ilan edilen “baskın” sokağa çıkma kısıtlaması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla iptal edildi. 12 saatlik süreçte, uçak ve otobüs firmaları başta olmak üzere, hafta sonuna hazırlık yapan restoran, kafe gibi işletmeler kafa karışıklığının yanı sıra büyük ‘stres’ yaşadı… Kimi otobüs, kimi uçak yolculuğu, kimi ise hafta sonunu restoran, kafe gibi mekanlarda geçirmek için rezervasyon yaptırdı. Ancak 5 Haziran gününün ilk dakikalarında yayımlanan İçişleri Bakanlığı’nın sürpriz genelgesi bütün planları bozdu. Genelgede; İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 15 ilde; 05 Haziran 2020 saat 24.00 ile 07 Haziran 2020 tarihi saat 24.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı duyuruldu.

SABAH OLDU, SERBEST
Tepkilere neden olan karardan sadece 12 saat sonra ise yasak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından iptal edildi. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Erdoğan, şunları söyledi:

‘YASAĞI KALDIRDIM’
*Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık. Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım.

BİLİM KURULU YOK DEDİ, İÇİŞLERİ VAR DEDİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3 Haziran'daki Bilim Kurulu toplantısının ardından yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgınında tedbirlere uyulduğu sürece ikinci dalga beklemediklerini belirtirken, sokağa çıkma kısıtlamalarına ilişkin, 'Önümüzdeki dönemde sokağa çıkmayla ilgili, hafta sonuyla ilgili genel bir düşünce yok' demişti. İçişleri Bakanlığı ise bu gece yarısı hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edileceğini duyurmuştu.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gökçek Kedi: 'ÜÇ MİLYON YEMİŞ' Kumpası hepsi biliyordu... 'SESSİZ ÇIĞLIK' Gölcük'te TEHLİKELİ GERGİNLİK!.. AKP'li Başkan 'Son Sürat Tornistan'