'BEN HALKIM, SORUYORUM İŞTE' dedi... 'SES YOK'

5082 izlenme
Reklamlar
Erdal Sarızeybek anlatıyor, yıl 2009:

‘TERÖRE SİYASİ ÇÖZÜM ARANIYOR’

“Bugün ya da er geç yarın,Başbakan kürsüye çıkıp da, milletimi terör belasından kurtardım, artık çocuklarımız ölmeyecek derse sakın şaşırmayın... Çünkü ABD ile yapılan 5 Kasım görüşmesinde PKK terör örgütünün silahlı misyonuna son verildi ve siyasi misyonu başlatıldı. Yakında terörist eylemler sona erebilir, ama ardından ne gelir, asıl kendimize sormamız gereken soru budur.”

‘TERÖRE SİYASİ ÇÖZÜM OLMAZ’

“Bugün, belki de yarın,Barzani sahnelere çıkıp PKKyı bitirdik veya üç beş PKKlı yakaladık ve Türkiyeye teslim ediyoruz,derse sakın şaşırmayın. Çünkü Barzani, PKK ile aynı masada , tartışıyorlar şimdilik, anlaşmaya çalışıyorlar topraklarımız ve devletimiz üzerinde.ABD ve İsrail arabuluculuk ediyor. Belki de bu akşam ya da yarın akşam, Talabani de benzer söylemlerde bulunabilir, hatta DTP bile PKK yanlış yaptı, şimdi düzeliyor diyebilir, hatta onun da ötesinde PKK terör örgütü diyebilir, bunları duyduğunuzda sakın şaşırmayın”

‘TERÖRLE ANLAŞMA ZEMİNİ ARANIYOR’

“Çünkü aynı yolun yolcusu bunlar, beraber yürüyor aynı yollardan ,beraber ıslanıyorlar kendi yağmurlarında . Oturmuşlar işte yuvarlak bir masaya, uzun uzun tartışıyorlar, Başbakanın Diyarbakır mitingi neden olaysız geçti dersiniz, anlaşıyor bunlar,anlaşıyor. bizim için önemli olan bunlar anlaşırsa ne olur, asıl bunu bilmeliyiz.

Bu çerçeveden baktığınızda olup bitenlere, hiç belli olmaz, belki de birkaç saat sonra, İngiltere ya da Fransa belki de Almanya, PKKnın para kasasını bulduk, örgütün Avrupa sorumlularına operasyon düzenledik derlerse de hiç şaşırmayın. Ardından ABD istihbarat verip de Irak kuzeyinde birkaç yeri bize bombalatırsa, buna da hiç şaşırmayın.Iraktan dostluk ve kardeşlik mesajları gelirse de şaşırmayın,

DTP biz değiştik artıkderse,Başbakan,PKKyı bitirdik sıra Ergenekonda diye zafer çığlıkları atarsa, Cemil Çiçek, hak hukuk adalet, daha çok demokrasi ve daha çok insan hakları öylemleriyle gülücükler yağdırarak meydanlarda boy gösterirse de sakın ola hiç şaşırmayın, gidişat bu zaten, bunlar masaya oturmuş anlaşıyor”.

‘BÖYLE ÇÖZÜM OLMAZ’

“Barzani Irak kuzeyinde Güney kürdistanı kurdu, Kuzeyi için masaya oturmuşlar, geleceği tartışıyorlar. PKKnın üç yüz kişilik yönetici kadrosu Irakta mı kalsın, yoksa Türkiyeye gelip siyaset mi yapsın, diye AKP ile DTP ile tartışıyor .Karayılan ya da Bayık ya da Karasu tanık koruma programında kılık değiştirip, yüz değiştirip DTPnin başına mı geçsin diye fikir teatisinde bulunuyorlar. İmralıda yatan bölücü başı yattığı yerden örgütü idare etmeye devam mı etsin, yoksa yönetim kurulunu İmralıda toplamak için yanına birkaç PKKlı mı alsın diye tartışıyorlar.”

‘ESASTA ANLAŞTILAR DETAYDA ANLAŞAMIYORLAR’

“AB’deki PKK nın siyasi cephe teşkilatı aynen mi kalsın, yoksa Barzani adı altında mı faaliyet göstersin, diye gelecek için strateji belirliyorlar. Anlaşılan o ki, yerel seçim sonuçlarını bekliyor bunlar nihai bir karara varmak için.Eğer işler planladıkları gibi giderse, anayasa değişikliği, yerel yönetimlere özerklik, Kürt kimliğinin tanınması, korucu teşkilatının kaldırılması Kürtçe eğitim gibi sırasıyla yola devam edecekler. Eş zamanlı olarak Barzani sahneye çıkacak ve üç beş terörist teslim edip,üç beş litre de petrol verip Türkiyeye dost ve kardeş olacak, yani Kürt devleti fiilen ve de Türkiye tarafından tanınacak, güvence altına alınacak, kurulup geliştirilecek.”


“Sonra, aflar, eve dönüş, yuvaya dönüşle beraber teröristler yurt içine alınıp DTPnin başına geçirilecek ve AKP Doğuda yerini DTPye bırakacak, PKKnın katil yöneticileri bu partide yerini alacak, Doğuda yaşayan çaresiz halkımızın da oylarını alıp Atatürk meclisindehalkın temsilcisiyiz bizdiyerek karşımıza dikilecekler .Peki ya sonra?

BÜTÜN KUMPAS ERGENEKON’DA’

Bu arada unutmayalım ,bir de Ergenekon meselesi var,hani şu ünlü Türk destanı, Türklerin var oluş destanı, peki o ne olacak? Hafızalarımızdan silip atacaklar Ergenekonu, Türküm diyenleri, Türk Milletine, Türk tarihine, Türk varlığına sahip çıkanlarıhak hukuk adaletdiyerek hapse atacaklar, çünkü bu senaryoda Türklere yer yok.”

‘ERGENEKON TÜRK MİLLETİNİN YARATILIŞ DESTANIDIR’

Ama varsın olsun endişe etmeyin hiç,biz Türkler alışığız bu ihanetlere,1922 Sevr’de de aynı senaryoyu karşımıza çıkarmadılar mı? Ne oldu sonunda?Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti ile bir güneş gibi doğdu karanlıklardan. Tarih yeniden yazılacaksa yine yazarız biz, bundan kimsenin şüphesi yok, olamaz da zaten, ama yine de biz hazırlıklı olalım, bu okuduklarımızı duyarsak hiç şaşırmayalım, gidişat bu …

Erdal Sarızeybek, 2009, Ulusal Kanal

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sakin sakin... tane tane konuştu: 'Memleketi Talan mı Edeceksiniz' Baktılar Türkçe Anlamıyor 'AkParty Presets' 'MEDYA ELİYLE KUMPAS' Sözü Esirgemedi 'İŞTE BURDA'