Anasayfa
26 Haziran 2019 ( 1881 izlenme )

THY'ye Yeni Ortak Geliyor: 'BİLİN BAKALIM KİM?

Airporthaber Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık, Türk Hava Yolları’nın yüzde 50 ortaklığının bulunduğu OPET ile anlaşmasını sonlandırdığını duyurdu. Kıdık, yeni ortağın ise Demirören'e bağlı TOTAL olacağını bildirdi.

Kıdık’ın aktardığına göre hava yolları yeni anlaşmasını Demirören Grubu’na ait olan TOTAL, Azerbaycanlı enerji şirketi SOCAR, Cengiz-MAPA-Limak-Kolin-Kalyon Ortak Girişim Grubu’nun ortak şirketi İGA ile beraber ortak kurulacak şirketle anlaşacağını ifade etti.Kıdık’ın aktardığına göre THY’nin söz konusu oluşumlarla beraber kuracağı yeni şirkette ortaklık payının yüzde 25 olacak.Kıdık’ın mesajı şöyle:

‘DEMİRÖREN TOTAL GELİYOR’

“THY, İGA’da OPET ile anlaşmasını sonlandırıyor. Yüzde 50 ortaklıktaki OPET yerine TOTAL, SOCAR, İGA VE THY ortaklığındaki yeni şirkette yüzde 25’er hisse alındı. E şimdi kim karlı bu işten. Yüzde 50’den yüzde 25’e”2010 yılında THY, Sabiha Gökçen Havalimanı hariç diğer tüm havalimanlarında akaryakıt ikmal hizmeti almak için THY-OPET Havacılık Yakıtları şirketi ile anlaşmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zam belli oldu... TEPKİ VAR!.. DOLAR'da SERT YÜKSELİŞ!.. Erdoğan: 'ELİNE DİLİNE DURSUN BE, NELER VERDİK NELER' Olağanüstü itiraz!.. YSK BİR DAHA TOPLANDI!..