Trabzon AKP 'Racon Büyük'

13275 izlenme
Reklamlar
Türkiye genelinde şu ana kadar yaptığı kongrelerde bir aday çıkararak 7. olağan kongrelerini gerçekleştiren AKP’nin Trabzon’daki seçimleri karıştı. 

ADAY OLDU ORTALIK KARIŞTI
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan iki gün önce İl Başkanı Haydar Revi’yi görevden alıp yerine Sezgin Mumcu’yu atadı. Mumcu görevi devralırken, yeni adaylar da ortaya çıkmaya başladı. Trabzon İli Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Kaya da aday olduğunu duyurdu. Metin Kaya dün adaylık süreciyle alakalı Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenlemek istedi. Basın toplantısı valilik tarafından iptal edildi.

‘NEDEN KORKUYORSUNUZ’
Bunun üzerine cemiyet önünde açıklama yapan Kaya, “Aday olduğumu bir türlü açıklayamıyorum. Bugün basın toplantısı yapacağım cemiyette basın toplantısı yapmama izin vermediler. Oysa yine derneklere bağlı olan AK Parti il binasında 100 kişiyle toplantı yaptı. Sürekli bir engelleme var. Kimden korkuyorsunuz. Benim arkamda vekiller yok, bakanlar yok. Ben neden sokak ortasında toplantı yapayım. En lüks oteli seçtim engellendim, burada engellendim” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçime kadar bir arkadaşlarını görevlendirdiğini dile getiren Kaya, şunları söyledi:

‘’SEÇİM VARSA BEN ADAYIM’
– Seçim varsa ben adayım. Cumhurbaşkanımız bir aday belirledi seçime kadar bir arkadaşı görevlendirdi. Olayın aslı bu. Her şeye rağmen ben adayım. Ne yaparsanız yapın ben adayım. Ta ki Cumhurbaşkanımız çıkıp ben bu arkadaşı atadım diyene kadar adayım. Benim arkamdaki kimse yok.

GEÇEN DEFA DA POLİS ENGELLEMİŞTİ

Metin Kaya, geçen yıl kasım ayında bir otelde basın toplantısı düzenleyerek AKP il başkan adayı olduğunu açıklamak istedi. Ancak, Emniyet Müdürlüğü ekipleri pandemi kurallarını ihlal ettiği ve İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun “kapalı alanda toplantı yapılamaz” kuralına uymadığı gerekçesiyle basın toplantısı engellendi. Kısa bir konuşma yaparak adaylığını açıklayan Kaya hakkında adli ve idari işlem yapıldı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gazeteci 'Ayağını Denk Al' Pazar Canlı Yayın 'Tepkiler Büyüyor' TÜGVA 'Görüntüler Akla Ziyan' 'BEN HALKIM, SORUYORUM İŞTE' dedi... 'SES YOK'