Anasayfa
03 Ocak 2022 ( 4994 izlenme )

Tren Ayar Tutmuyor 'İnen İnene'

MetroPOLL Araştırma’dan Prof. Dr. Özer Sencar Aralık ayı anket sonuçlarını duyurdu. Ekonomiyle ilgili yayınlanan son ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

YÜZDE 76’SI ‘GÜVENMİYORUM’ DEDİ

MetroPOLL’ün düzenlediği ankette halka, ‘Geçen 1 yıl içinde hükümetin ekonomi politikasına güveniniz azaldı mı, arttı mı?’ diye soruldu. Ankete göre, geçen bir yıl içerisinde halkın yüzde 76’sının hükümetin ekonomi politikalarına güveni azaldı. Yüzde 9’unun ise güveni arttı. Yüzde 14’lük kesimin ise güveni değişmedi.

HALKIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU GÜVENMİYOR ARTIK
MetroPOLL Araştırma’nın kurucusu ve yöneticisi Özer Sancar, sosyal medya hesabından paylaştığı anket sonuçlarıyla ilgili “Sadece muhalefet seçmenleri değil iktidar seçmenlerinin de önemli bir kısmının iktidarın ekonomi politikalarına güveni azalmış” dedi.

AKP SEÇMENİNİN YÜZDE 36,4’Ü GÜVENMİYOR
Ankette bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz diye de soruldu. Buna göre, AKP’ye oy verenlerin yüzde 36,4’ü ‘güvenim azaldı’ dedi. Cumhur İttifakı’nın ortağı olan MHP seçmenin yarıdan fazlasının da iktidara güveni azaldı. CHP seçmeninin yüzde 97.4’ü ve İYİ Parti seçmeninin 92,4’ü de iktidarın ekonomi politikasına güvenmiyor.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Şeyh Said isyanından kaçanlar BAKIN NE YAPMIŞ' 'Bu İş Burda Bitmez' dediler.. 'Bastılar İmzayı' Kaymakam Bey AKP'li Başkan 'Kadro Tamam' 'MİLLİ EĞİTİM'DE TAM BİR SKANDAL'