Anasayfa
01 Şubat 2023 ( 751 izlenme )

Tüm Kanallar.. 'EYT Geliyor!

Emeklilikte yaşa takılanları (EYT) ilgilendiren yasal düzenlemenin ana hatları açıklandı. Meclis'e sunulan yasa teklifinin kısa sürede komisyonlarda ele alınması ve yürürlüğe girmesi bekleniyor.

‘EYT REKLAMI TELEVİZYONOARDA ÜCRETSİZ YAYINLANACAK’
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) CHP’li üyesi İlhan Taşcı, dikkat çeken bir gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaştı. Taşçı, RTÜK tarafından kanallara EYT talimatı verildiğini söyledi. Çalışma Bakanlığı şartsız çıkacak denen ama prim gün sayısına kademe getiren EYT yasasını allayıp pullamak için RTÜK’ten onay aldı. Spotun televizyonlarda ücretsiz yayınlanmasını RTÜKten Bakanlığın basın müşavirinin vekili istedi" dedi.

EYT EPT OLDU
Öte yanda EYT'de prim gün şartı ortaya çıktı. Emekli olabilmek için 5 bin güne çıkartmak için kredi çekip yatıranlar, şimdi kara kara düşünüyor. Çünkü emekli olabilmek için gün sayısı yetmiyor. Emekli maaşı alamayacakları için krediyi nasıl ödeyeceklerini düşünüyor. Yeni duruma EPT deniliyor, yani "Emeklilikte Prime Takılanlar".

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İYİ Parti 'İstifa' 'Amerika'da Acil Durum: 'Ne Olacak' Erdoğan'a Ağır Tepki: 'HDP'den İSTANBUL AÇIKLAMASI' Kütahyalı Duramıyor.. 'Plaka Açık'