Anasayfa
16 Mayıs 2019 ( 798 izlenme )

TÜPRAŞ'ta Eylem!..

TÜPRAŞ’ta toplu iş sözleşmesi krizi derinleşiyor. Bugün yapılan arabulucu görüşmelerinde de sonuç çıkmadı. Saat 00.00-08.00 vardiyası bu sabah eylem başlatarak fabrikayı terk etmedi. İşverenin anlaşmaya yanaşmaması nedeniyle çalışanlar kendilerini fabrikaya kilitledi.

TÜPRAŞ'ta Ocak ayında başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, arabulucu sürecinde de sonuç çıkmayınca, işçiler başlattıkları eylemleri büyüttü. Fabrikada bugün sabah saatlerinden itibaren fabrikadan çıkmama eylemi başlatıldı. İşçilerin ne zaman fabrikayı terk edeceği belli değilken, fabrika çevresinde emniyet güçlerinin geniş güvenlik önlemleri aldığı bildirildi.

GERİ ADIM YOK

Özgür Kocaeli'nin haberine göre, işveren sözleşmeyi 3 yıla çıkarma, vardiya sistemini değiştirme ve mazeret izinlerini düşürme ile ilgili ısrarından vazgeçmezken, ücret teklifini de değiştirmedi. İşveren işçilere ilk 6 ay maaş zammı vermezken, sadece bir brüt maaş tutarında ücret vermeyi teklif etti. Petrol-İş Sendikası'nın yetkili olduğu fabrikada işçiler bu teklifi kabul etmeyip, kendi taleplerini sunarak, fabrikayı terk etmeme eylemlerine başladılar.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tepki Var: 'NE ZAMANA KADAR' Erdoğan 'Hesabını Sorarız' Portakal artık dayanamadı: 'YAZIKLAR OLSUN SİZE' Cübbeli Fırıl Fırıl'