'SİLİVRİ MEYDANI HALA İNLİYOR!

7289 izlenme 30 Kasım 2018
Reklamlar
'KOD ERGENEKON DAVASI KUMPAS ÇIKTI'

12 Haziran 2007'de İstanbul Ümraniye'deki bir gecekonduda el bombalarının bulunmasıyla başlayan kumpas süreci 4 bin 160 günün ardından bugün resmen sona erdi. Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlanan 235 sanıklı Ergenekon davasında mütalaasını açıklayan savcı, "Ergenekon örgütünün varlığı ispat edilemedi" dedi( Sözcü, 30 Kasım 2018)..

Yargıtay'ın bozma kararının ardından görülen Ergenekon davasında 237 sanık hakkında 647 sayfalık mütalaada, "Ergenekon terör örgütü varlığı ispat edilemedi" denildi.

DELİL YOK

Yeniden görülen Ergenekon davasında savcı mütalaasını açıkladı. Mütalaada "Ergenekon terör örgütünün varlığı kesin ve inandırıcı delille kanıtlanamamıştır. Ergenekon terör örgütünün varlığı ispatlanamamıştır" denildi(Sözcü, 30 Kasım 2018).

SİLİVRİ MEYDANININ DİLİ OLSA DA KONUŞSA

“Hukuken, siyaseten ve ahlaken bir adli soruşturmaya kod veremezsiniz, Ergenekon'u bir suç vakasına kod adı veremezsiniz diye haykırıyoruz, yıllardır, kimseden ses yok, ne Adalet Bakanı'ndan, ne Başbakan'dan, ne RTÜK'ten, ne de Milli Eğitim Bakanı'ndan...Ergenekon'la terör yan yana ısrarla getiriliyor, ahlaksız basın, ahlaksız kalemler ısrarla ERGENEKON'u terörle şiddetle bombayla anmaya, anımsatmaya devam ediyor...”

‘ERGENEKON’U TEPELEDİK DEMEK, NE DEMEK’


“Neden, neden bu ısrar?Bülent Arınç, bir adım daha öteye geçerek ERGENEKON'U TEPELEDİK diyor, terörle ta da çeteyle mücadele ediyoruz demiyor, ERGENEKON'U TEPELEDİK...Savcılar, adı Cumhuriyet olan İstanbul'da iki savcı karşılaşıyor ve birbirlerine "O ERGENEKON SAVCISI DA BURDAYMIŞ " diyerek selamlaşıyor...Bir adli soruşturmaya hukuken kod adı verilemez, ama verdiler hatta zafer naraları atıyorlar ERGENEKON'U TEPELEDİK, diyerek...”

‘ERGENEKON TÜRK TARİH DESTANININ ADIDIR, TERÖR DEĞİL’

“Siyaset hukuka uymak zorundadır, hukukun kod adı veremediği bir soruşturmaya siyaset Ergenekon kod adını hiç veremez, ama verdiler, artık siyasiler birbirlerine "ERGENEKONCU" diye hitap eder oldu...Ahlak, bir insanlık değeri olan ahlak, siyaset ve hukukun kod adı ERGENEKON'u veremediği bir adli dosyaya ahlak, ahlaken de insanoğlu bu adı kod adı veremez, çünkü bir milletin yaratılış destanı, Türk milletinin tarihi, varoluşudur.”

‘BU BİR BİZANS PROJESİ’


“Ama ne oldu şimdi, hiç düşünmez misiniz? Türk tarihini çocuklarımızın hafızasından siliyorlar...Türk destanı olan ERGENEKON'u terörle, şiddetle artık algılatıyorlar...İnsanları neredeyse BEN TÜRK'ÜM demeye korkar hale getiriyorlar, bu bir proje, bu bir BİZANS PROJESİ!

‘GELECEK NESİLLERE TÜRK TARİHİ UNUTTURMAK İSTİYORLAR’

“Türk Tarihi unutturulan, silinen bir Türk milleti nesli yetişiyor, böyle giderse bir süre sonra TÜRK TARİHİ silinecek, ERGENEKON bir korku simgesi haline gelecek, artık çocuklar ne Türk'ten ne Türklük'ten ne Türk Tarih Destanı'ndan bahsetmeyecek, unutacak ya da TÜRK adı hep TERÖR'ü hatırlatacaktır, tarihi değil, Türk'ü değil...Türk Milleti'nin tarihi yok oluyor, tarihi olmayan bir nesil yetiştirilmeye çalışılıyor, tarihi yok edilmeye çalışılan Türk Milleti tarihten silinmeye çalışılıyor, artık uyanın!

PEKİ YA TÜRK KİMLİĞİ?

“O da bir yok oluş sürecine girdi...Baksanıza Başbakan'a, bir Türk Devleti hatta Anadolu'daki son Türk Devleti Başbakan'ı olan bu Başbakan, bu devletin Anayasası 66. Maddesine gereğinde bir Türk olan Başbakan, BEN TÜRK'ÜM demiyor, bırakın demeyi Türk'e hakaret etmeye dahi cüret edebiliyor, neden?

‘TÜRKİYELİ DİYE TARİHTE BİR MİLLET YOK’

“Biz Türkiyeliymişiz, neden, tarihte Türkiyeli diye bir millet var mı, yok!Türkiye bir coğrafyanın adıdır ve bu coğrafyada Türk Ülküsü yaşar, binlerce yıllık Anadolu uygarlıklarının mirasçısı olan TÜRK yaşar, Ne Mutlu Türk'üm diyen yaşar, bu milletin adı TÜRK'tür, TÜRK BİR UYGARLIĞIN ADIDIR, bir etnik kimliğin değil...

‘BİZ BİR MİLLETİZ, ADIMIZ TÜRK’


“Ama siz, Başbakan gibi, Türk olan bir millete Türkiyeli derseniz, biz Türkleri, Anadolu coğrafyasında yaşayan kuzu sürülerine dönüştürüyorsunuz demektir, sürüler doğar, büyür ve ölür ama biz sürü değiliz, bir milletiz ve adımız Türk! Gerçek budur, bunların yapmak istediği de Türk milletini sürüleştirmeye çalışmaktır, Türk kimliği yok ederek, ardındaki binlerce yıllık tarihi de, Ergenekon Kod adlı soruşturmaya paralel olarak silmeye, unutturma, yok etmeye çalışmaktır...”

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Enginyurt 'Doludizgin' DW Türkçe'den ANLAMLI MESAJ!.. Çiçek 'Cirit Atıyorlar' demişti. 'Doğruymuş Meğer' Canlı Yayın 'Müdahale İlginç'