TÜRK TARİHİ SEÇMELİ OLUYOR!..

1402 izlenme22 Mayıs 2019
Reklamlar
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıkladığı yeni ortaöğretim sisteminde Tarih dersinin seçmeli ders olarak verilmesine İYİ Parti’den tepki geldi.

Meclis Genel Kurulu’nda partisi adına söz alan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, “Tarih dersi tamamen seçmeli ders haline getiriliyor. 17 yıllık iktidarınızda kullandığınız ‘gönül coğrafyamız’ söylemini düşürmeyenlerin Tarih dersini seçmeli yapması taşımaya çalıştığınızı söylediğiniz mesuliyetlere uygun bir hamle değildir” ifadelerini kullandı.

TARİHİNİ BİLMEYEN BİR NESİL GELECEĞİNİ BİLMEZ

“Bu topraklarda milli duruşumuzun, milli bir inşa sürecinin olmazsa olmaz azığı Tarih dersleridir. Tarih derslerinden gençliğini koparmış bir milletin bir gelecek kurması mümkün değildir” diyen Ağıralioğlu sözlerine şöyle devam etti:

DİZİLERLE TARİH DERSİ, OLMAZ


"Tarih derslerini seçmeli yaparak Diriliş dizisi ve Payitaht Abdülhamid’le açığı kapatmayı düşünüyorsanız, buradan randıman almanız mümkün değildir. Bu memlekette varlığımızın beslendiği havza hangi şuurlar, hangi bedeli ödeyerek bu topraklarda durduğumuz yazıldığı tarih çocuklarımızın hafızasına işlenmelidir. Bu işi seçmeli yapmış olmak bu topraklardaki mukavemet alanımızı gevşetir diye düşünüyorum ve bu kararın yeniden düşünülmesi gerektiğini beyan ediyorum”

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Arınç Dikleniyor: '‘BOŞ VER ONLAR BOŞ ŞEYLER’ Erdoğan 'ADAYIM O' dedi... 'BAKIN KİM ÇIKTI' 'DOLAR ZIPLIYOR' 'ÖKSÜZ DAVASINDA ÖNCE TAHLİYE SONRA GÖZALTI'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'İttifaka Ortak Geliyor'