FETÖ’nün Türkçe Olimpiyatları’nın yasaklanmasının ardından ABD’de düzenlediği "Uluslararası Dil ve Kültür Festivali’ne” AKP’li eski vekil Mehmet İhsan Arslan’ın damadı Mevlüt Hilmi Çınar ana sponsor oldu.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Türkçe Olimpiyatları’nın yasaklanmasının ardından "Uluslararası Dil ve Kültür Festivali" düzenlemeye başlamıştı. Geçen yıl ABD’nin başkenti Washington’da gerçekleştirilen "Uluslararası Dil ve Kültür Festivali" bu yıl New York’ta yapılıyor. FETÖ’nün Uluslararası Dil ve Kültür Festivali, 27 Nisan’da ABD’de başladı. Festivale ABD Kongre üyelerinin destek vermesi dikkat çekti. Firari FETÖ’cü Emre Uslu, festivale ilişkin bir yazı kaleme alarak şunları belirtti:

‘OLUMLU İŞ’

“Gülen Cemaatinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Dil ve Kültür Şenliği (Eski adıyla Türkçe Olimpiyatı) bu yıl New York’ta yapılıyor. Haliyle bu etkinlik Cemaat içinde tartışmaları da başlatmış görünüyor. Doğrusu Gülen cemaatinin birçok anlamsız ve gereksiz faaliyetlini eskiden beri ve en yüksek perdeden eleştiren biri olarak Cemaatin Dil ve Kültür Şenliğini yapmaya devam etmesini önemsiyorum ve olumlu buluyorum.”

SPONSOR AKP’Lİ ESKİ VEKİLİN DAMADI ÇIKTI
Oda TV’den Caner Taşpınar’ın yazısına göre, Emre Uslu’nun festivale ilişkin tartışmada “olumlu buluyorum” dediği yazısına bir destek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in onursal başkanı olduğu Niagara Vakfı'nın yöneticisi Mevlüt Hilmi Çınar’dan geldi.

Eski AKP Milletvekili Mehmet İhsan Arslan’ın damadı olan Mevlüt Hilmi Çınar, festivalin ana sponsoru olduklarını belirtip sosyal medyada “Aynen katılıyorum Bu sene Amerika’da 5 ayrı lokasyonda olacak olan Festival’in 2 ana sponsorundan birisi, kurucusu ve CEO’su olduğum, MAESTRO firmamız oldu; böylesi önemli bir Hizmet markasının daimiyeti adına bundan onur ve heyecan duyuyorum” mesajını yayımladı.

Kaynak: Yeniçağ

Türkçe Olimpiyatları(?) kılık değiştirdi!.. BAKIN SPONSOR KİMMİŞ?