Eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptıkları söyleşinin ardından, gazeteciler Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki'nin programlarına son veren Radyo Sputnik, karara tepki gösteren ve Seyr-i Sabah programını sunan yazarımız Zafer Arapkirli ile de yollarını ayırdı Zafer Arapkirli, "Şaşırmadım, hatta bekilyordum. Çünkü yaptığımız özgür ve cesur haberclik nedeniyle gerek benim gerek Yavuz Oğhan'ın programına ilişkin kuruma baskı yapılıyor olabileceğini tahmin ediyorduk" dedi.

RUS HABER AJANSI SPUTNİK RADYOYA TEPKİ VAR

Gazeteci Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz ile birlikte eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptıkları mülakatın ardından RS FM'deki 'Söylemesi Bizden' isimli programın kaldırıldığını açıkladı.
Karara ilk tepki gösteren isimlerden biri aynı kurumda 3 yılı aşkın süredir Seyr-i Sabah isimli programı sunan Zafer Arapkirli oldu.

‘KÖTÜ ZAMANLAR BU ZAMAN’


Arapkirli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Yavuz Oğhan... RS FM'in bugün gelmiş olduğu prestijli konumda en büyük katkılardan birine sahip olan sevgili meslektaşım @yavuzoghan'ın 2 programının da kaldırıldığını üzüntü ile öğrendim. Özgür, yani gerçek gazeteciliğin önemli bir kaybının ilanıdır. Kötü zamanlar. Çok kötü" ifadesini kullandı.

"ÖZGÜRCE, ONURU İLE GAZETECİLİK-YAYINCILIK YAPMAK İSTEYENE YER Mİ YOK?"

Arapkirli, daha sonra Twitter hesabından yaptığı açıklama ise RS FM ile yollarının ayrıldığını duyurdu. Arapkirli Twitter hesabından “RS FM ile buraya kadarmış… Özgürce, onuru ile gazetecilik yapmak isteyene yer mi yok? Mekan mı yok? Görüşürüz” notunu paylaştı.

Kaynak:Cumhuriyet

Rus Haber Ajansı DÜMEN SUYUNA GİRDİ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'50 Defa Dava Açın, 50 Defa Aynısı Söylerim'