Üniversite 'Tüm Sorular Gitmiş'

7797 izlenme 23 Haziran 2020
Reklamlar
Gelecek Partisi’nden siyasete atılan ve partinin Eğitim Politikaları Başkanlığını yapan Eski Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan dün TV5’te Muhammed Vefa ve Bünyamin Güler’in sunduğu Ankara Bürosu programına konuk oldu. Özcan, FETÖ mensuplarının sınav sorularını çalmasıyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

‘TÜM SORULARI ALDILAR’
”Savcı Şadan Sakınan geldi, benden dataların depolanması için ekstra hard disk istedi. 1 terabayt disk verdim. Geçti bir tane daha hard disk istedi. 'Hayırdır, ne yapacaksınız bu hard diski, sorular 10 megabayt tutmaz' dedim. Sakınan, ‘Biz geriye dönük arama yapacağız. Bütün sınavları alacağım’ dedi. 4 terabayt disk verdim, 5’inci hard diskte tamam dedim artık. Siz bütün soruları alıyorsunuz, bu çalınan sorularla alakalı değil dedim.

‘ZEKERİYA ÖZ ARADI, HEPSİNİ VERİN’ DEDİ’
Ben bir daha hard disk vermeyince Zekeriya Öz beni aradı, ‘Hocam bu Türkiye için çok önemli bir mevzu’ dedi. Bende dedim ki, evet çok önemli ama bir türlü sonuç çıkmıyor. Zekeriya Öz, ‘Şadan Sakınan elinden geleni yapıyor, sizden hard disk istemiş siz olmaz demişsiniz’ dedi. Sonra öğrendim ki en baş FETÖ’cü Şadan Sakınan çıktı. Saflığımıza bak, bir terabayt hard diske dünyalar sığar. Bir sınav soruları 10 megabayt tutmaz. ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar”

HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARILDIĞI GÜN KAÇTI
Zekeriya Öz, 10 Ağustos 2015’te yani hakkında yakalama kararı çıkarıldığı gün kaçtı. HSYK kararıyla meslekten ihraç edilen savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Artvin Valisi Kemal Cirit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Zekeriya Öz ve Celal Kara gece saat 03.00 sıralarında Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a geçtiğini duyurdu.

VE BUGÜN, ZEKERİYA ÖZ MİLYONLARCA DOLARLIK HESABI ÇIKIYOR, KASA İSE BOŞ
Geçtiğimiz gün 17/25 Aralık kumpasların merkezindeki isimlerinden biri olan Zekeriya Öz hakkında açılan soruşturmada mal varlığı incelendi. Yapılan incelemede Zekeriya Öz'ün ayrıca milyon dolarlık yatırım hesabı olduğu ortaya çıktı. Öz’ün milyonlarca dolarlık para hareketinin olduğu ve kaçmadan önce hesaplarını boşattığı ortaya çıktı. Erdoğan 2017’de yaptığı bir konuşmada ‘Akıllı olanlar Türkiye'yi terk etti gitti, aklı yetmeyenler burada tuzağa düştü’ demişti.

Kaynak: Yeniçağ/Gunboyu

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Buldu: 'Cep Telefonlu İnek' Milli Maç İzmir 'Yasak Can Sıkıcı' Kilis İdlib Öso 'Hava Toz Duman' Macron delikanlı çıktı!.. 'ASGARİ ÜCRETE ZAM'