Anasayfa
24 Ocak 2019 ( 589 izlenme )

ÜNLÜ FİRMA İFLASTA!..

Türkiye'nin en büyük otobüs ulaşım firmalarından Pamukkale Turizm'in konkordato başvurusunu inceleyen İzmir 1'inci Asliye Ticaret Mahkemesi, şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceledikten sonra iflas kararı verdi.

56 YILLIK FİRMA

Denizli'de 56 yıl önce kurulduktan sonra Türkiye'nin otobüs taşımacılığında öncü firmalardan olan Pamukkale Turizm, geçen Eylül ayında konkordato başvurusunda bulundu. Yaklaşık 3 bin 500 kişinin çalıştığı firmanın başvurusunu inceleyen İzmir Ticaret Mahkemesi, üç aylık geçici mühlet kararı verdi. Kararla birlikte, şirketin faaliyetlerinin denetimi için de geçici konkordato komiser heyeti atandı.

İFLAS ETTİ

Bu süreçte internet sitesinden açıklama yapan firma yönetimi, nakit sıkıntısı çekildiğini ifade etmişti. Konkordato sürecinin tamamlanmasından sonra şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceleyen İzmir 1'inci Asliye Ticaret Mahkemesi, şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceledikten sonra iflas kararı verdi.

Kaynak: DHA

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İKİ İŞSİZDEN BİRİ MAAŞ ALIYOR!.. Tezgah Çöktü 'Tepki Büyük' Olçok 'Tarumar Olacaksınız' Erdoğan Topu Attı: 'Kaleden Kaleye'