Anasayfa
14 Mayıs 2019 ( 75 izlenme )

Ünlü Sanatçıdan TAM DESTEK!..

YSK'nın kararı ardından İstanbul'da yeniden seçim yarışına girecek adaylar Hazine'den yardım alamayacağı için başlatılan kampanyada Ekrem İmamoğlu'na yapılan destek dikkat çekti.

Konuya ilişkin konuşan CHP İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Erol Bektaş, yüzlerce bağışçıyla karşılaştıklarını, bazı ilçelerde bankaların önünde kuyruklar oluştuğunu söylerken ünlü bir ismin 100 bin TL bağış yaptığını dile getirdi. Bektaş, “O ünlü sanatçımıza, 100 bin TL’yi iade ettik. 54 bin 566 lirayı tekrar yatırdı, geri kalanı ise annesi adına bağışladı” dedi.

O ÜNLÜ KİM?
Tarafsız Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre ise bu bağışçı ünlü sanatçı Murat Boz. Boz, daha önce Darüşşafaka ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) gibi kurumlara yaptığı yardımla biliniyor.

1 YILDA EN FAZLA 54 BİN TL
Yasalar gereği, bir kişi bir siyasi partiye 1 yıl içinde en fazla 54 bin 566 TL bağışlayabiliyor.

MURAT BOZ TÜRKİYE EĞİTİM VAKFINA DA 250 BİN TL BAĞIŞ YAPMIŞTI

TÜRK Eğitim Vakfı’nın (TEV) Rona Yırcalı başkanlığındaki yönetimi, banka hesaplarından birine 250 bin lira yatırıldığını fark edince durumu merak etti. TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, Genel Müdür Yardımcısı Şenol Özdemir önce bağışın kendilerine yapıldığından emin olmak istedi. Özdemir, Boz’a ulaştı, ilk sorusu şu oldu:

- Siz, bizim bildiğimiz, şarkıcı, söz yazarı, oyuncu Murat Boz musunuz?
- Evet...
- TEV’in hesabına 250 bin lira yatırmış görünüyorsunuz. Bu parayı gerçekten TEV’e mi gönderdiniz?
- Elbette TEV’e gönderdim. Eğitime katkım olsun istedim. Bunu başlangıç olarak düşünüyorum. Bütçem uygun oldukça bağışı sürdürmek isterim.” diyerek bağışı doğruladı.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaş 'Vaka Yok' 'FİDAN KRİZİ BÜYÜYOR' Trabzon 'Neler Oluyor' Bu da 'Müdür'