Yeniçağ Gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu yazdı;

Türkiye ile Amerika arasındaki sorunlara yeni bir başlık daha eklendi. Amerika'daki Türkiye kökenli Ermenilerin, "Tehcir edildik, malımıza mülkümüze el kondu, onların tazminini istiyoruz" diye açtıkları davalar yine gündeme geldi.

CEMİL ÇİÇEK’TEN HERKESE UYARI’

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Heyeti üyesi Cemil Çiçek "herkese uyarı" başlığı ile Türkiye'nin milyarlarca dolarlık tazminat riski ile karşı karşıya kalacağı uyarısında bulundu. Çiçek'i arayarak, bu açıklamasını Karar Gazetesi köşe yazarı Ahmet Taşgetiren'in köşe yazısından okuduğumu belirterek sordum:

‘ÇİÇEK: HEPSİ BİLİYOR’

- Yüksek İstişare Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a söylediniz mi? Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün haberi var mı? Çiçek, "Haberi olması gerekenlerin bilgisi var" diye yanıt verdi”. "Türkiye'nin milyarlarca dolarlık tazminat riski ile karşı karşıya kaldığı riskin ne olduğunu TBMM eski başkanı, Adalet eski bakanı ve Cumhurbaşkanlığı İstişare Kurulu üyesi Cemil Çiçek, şöyle anlattı:

ABD’DEN ERMENİLERİN DAVALARINA DESTEK’

"Amerika'daki Türkiye kökenli Ermeniler bir süreden beri Türkiye aleyhine tazminat davaları açmışlardı. 'Tehcir edildik, malımıza mülkümüze el kondu, onların tazminini istiyoruz' iddialı bu davalara Kaliforniya'da bir idari mahkeme Türkiye'nin itirazı üzerine, bu konunun yargı meselesi olmadığına, siyasi nitelikli olduğuna dolayısıyla kararı siyasilerin vermesi gerektiğine." hükmetti. Amerikan Temsilciler Meclisi'nin kabul ettiği, 'Soykırım' tasarısı ile ilgili son karar, bir manada işin siyasi boyutunu Ermenilerin talebi çerçevesine getirmiş oldu. Üstelik kabul oyunun oranı Ermenileri cesaretlendirici bir mahiyet taşıyor.

‘MİLYARLARCA DOLAR TAZMİNAT’

Mahkemeler bundan sonra 'Siyaset çözsün' gerekçesini kullanmayabilirler. Amerika'daki herhangi bir mahkeme Temsilciler Meclisi'nin 'Soykırım' kararını dayanak olarak alıp, 'Soykırım zaman aşımına dahil değildir' kararını verebilir.9 Kasım 2019 temyiz itirazının son tarihi. Ermeniler şu anda Amerika'daki iklimin kendi lehlerine önemli sonuçlar doğurabileceği ümidiyle Yüksek Mahkemeden bir 'Tazminat kararı' çıkarabilirler."

‘BUNUN ALTINDAN KİMSE KALKAMAZ’

Değerli okurlarım,Cemil Çiçek, "Böyle bir tazminat kararı Türkiye'nin başına 100 yıl altından kalkamayacağı sorunlar açar" diyor. Evet, Amerika'daki Türkiye düşmanlığını da göz önüne alırsak, Amerikan mahkemeleri Türkiye'yi milyonlarca dolar tazminat ödemeye mahkum edebilirler. Türkiye, elbette Amerikan mahkemelerinin kararlarını ret edebilir. Ancak, Amerikan başkanı ve devleti bu konuyu da Türkiye'ye yaptırım konuları arasına alabilirler.

Gerçekten çok önemli bir konudur ve Cemil Çiçek'in bu konuyu bir köşe yazarına sızdırması da ilginçtir. Madem AKP iktidarı bu konuyu biliyor neden kamuoyuna açıklamıyor?Neden Türk milletinden saklanıyor? (Yeniçağ)

SARIZEYBEK: BU SIĞINMACILAR KİM?
Öte yanda emekli albay Erdal Sarızeybek son yazdığı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı kitabın sığınmacılarla ilgili önmeli bilgiler verdi. Sarızeybek’in konuyla ilgili anlattıkları şöyle;

‘PKK ERMENİ ÖRGÜTÜ’

PKK terör örgütünün Ermeni Taşnak çetesiyle olan bağı biliniyor, zaten PKK da gizlemek gereğini artık duymuyor, o da açıkladı “Ermeni Taşnak-Hoybun” diyerek… Yani PKK bir Ermeni ittifak örgütü!Bugün çok önemli bir başka mesele daha var, o da sığınmacılar…

KİM BU SIĞINMACILAR?

Geldikleri yere bakılırsa, Suriye doğusu görülüyor ve Halep çevresi… Peki, buralarda kimler yaşıyordu da kalkıp terke ettiler oraları ve Türkiye’ye geldiler?
1915 Van İsyanını biliyoruz… 1915 Van isyanını sonrasında Ermenilerin tehcir edildiğini de biliyoruz… Ve bu Ermenilerin Halep ve Suriye’ye doğusuna yerleştirildiklerini de biliyoruz… Yani bugünkü sığınmacılar arasında çok sayıda Ermeni olmalı…

HEPSİ BU KADAR DEĞİL!

Suriye’nin bu bölgesine kaçan Nesturiler de var, eskiden Hakkari bölgesinde yaşıyorlardı; 1915 ve 1924’te iki kez isyan ettiler ve isyan bastırılınca Suriye’ye ve Musul’a kaçtılar… Onlar da Ermenilerin bulunduğu bölgelerdeydi ve geldiler, sığınmacı adı altında, yani bu gelen sığınmacıların içinde çok sayıda Nesturi/Keldani/Asuri de olmalı… Şimdi bu tabloya 1915 ve 1924 isyanlarından kaçan Nesturileri de eklersek, Halep ve Suriye doğusundan çok sayıda Nesturinin de bulunduğu biliniyor. Ve Bugün aynı bölgelerde burada PYD/YPG adıyla PKK’nın kollarının silahlı faaliyet gösterdiği de biliniyor. Öyleyse bu PYD/YPG’nin içinde de çok sayıda Ermeni ve Nesturi olmalı tıpkı PKK gibi!

‘SIĞINMACILAR İÇİNDE NE KADAR ERMENİ VAR NE KADAR NESTURİ VAR’
Şu an Türkiye’de üç milyondan fazla sığınmacı var,bunların kaç tanesi Ermeni ve Nesturi bilinmiyor, daha doğrusu kimse söylemiyor. Şimdi bu sığınmacılar Adana-Gaziantep-KahramanMaraş hattında yoğunlaşıyor hatta Kilis’te nüfus çoğunluğunu elde ettiler bile! Buralar önemli çünkü bu bölgelerde tarihte yaşanmış Ermeni isyanları var, Ermeni çeteleri vardı!

‘KÜRESEL PROJE’

Ve bunların KİLİKYA gibi ASUR gibi ayrı bir devlet kurma emelleri var!
Bunların arkasında İngiltere-Rusya bugünkü adıyla ABD-İSRAİL-AB var Rusya var!
Ve bu sığınmacıların geri dönmeye niyeti yok zaten AKP’nin de geri göndermeye niyeti yok ama… Ama bu sığınmacıların yarın nüfusları daha da artacak… Bu sığınmacılar birçok yerde Türk nüfusun önüne geçecek…

Yani?
Bu İLERİ DEMOKRASİ oyunu sürerse eğer, onlar da yerel yönetimleri ele geçirecek!
Hele bir de AB’ye gidip “ BURASI BİZİM ESKİ TOPRAKLARIMIZ” deyip de AB’nin mahkemelerinde dava açarlarsa… Dava açıp da eski toprakları geri isterlerse tıpkı Ermenilerin halen yapmakta olduğu gibi…

MESELE ŞU: BİZ KENDİ YURDUMUZDA NEREDE YAŞAYACAĞIZ!…

Bunu doğrulayan tespitlerimiz var… 1915 Ermeni isyanından kaçan ve tehcir edilen Ermeniler ile 1915 ve 1924 isyanlarından kaçan Nesturiler neden olmasın! Çünkü 1915 tehcirinde Suriye'ye yerleştirilen Ermenilerin bulunduğu yerler ile Suriye'den gelen sığınmacıların geldikleri yerler çakışıyor!

BU PROJENİN TARİHSEL GEÇMİŞİ VAR’

Birinci Dünya Harbi’nde İngiliz projesi Türkiye’nin doğusunda bir Ermeni devleti, bir Kürt devleti ve aralarında bir Nesturi devletine planına dayanıyordu. İkinci Dünya Harbi sonunda Stalin Projesi, Kürtlerin desteğinde bu Ermeni ve Nesturi çeteleriyle Akdeniz’e inmek ve Ortadoğu’da at koşturmak planına dayanıyordu. Şimdi bugüne bakıldığında, Birinci ve İkinci Dünya harbinde gerçekleştirilemeyen İngiliz ve Rus planlarının yeniden hayata geçirilmek istendiği görülüyor.

Planın taşları PKK-PYD-YPG-Barzani üzerine kurulu. IŞİD de bonusları oldu. Durum bu; tespitlerimiz doğru değilse eğer, buyursun AKP Hükümeti bize bu gelen milyonlarca sığınmacının kim olduklarını açıklasın!

Peki ya AKP siyaseti tüm bunları bilerek yapıyorsa?

Erdal Sarızeybek
Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak

Uyarı Ağır: 'Kimse Altından Kalkamaz'