Valiler Kaymakamlar Lahmacunlar 'AKP Duman'

15803 izlenme 14 Ocak 2022
Reklamlar
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret etti. Akşener, ziyaretin ardından gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. HDP'li vekilin teröristle fotoğrafı hakkında muhalefete yöneltilen eleştirilere yanıt veren Akşener, şöyle konuştu;

‘ÇADIR MAHKEMELERİ, MEGRİ MEGRİLER.. UNUTMADIK’

“2010'da çok ilginçtir, bir Kürt öğrencimin aramasıyla meşhur çadır mahkemelerinde teröristler mahçup olmasın, üzülmesinler diye Türk Bayrağı'nın ve Atatürk resminin çıkarıldığını ağlayarak bana bildirmişti ve ben onu Meclis'te devrin Adalet Bakanı'na sormuştum. Çadır mahkemeleri, megri megri şarkılar, kafalardan temizlenen konfetiler, lahmacun ısmarlayan valiler, 29 Ekim'de geçen peşmergeler..." dedi.

‘PKK TERÖR ÖRGÜTÜYLE MASAYA OTURANLARIN FEZLEKLERİNİ GETİRİN, YOKSA BİZ GETİRECEĞİZ’

“Semra Güzel isimli milletvekilinin fezlekesi gelecek. Bu fezlekeye arkadaşlarımdan bildiğim, 'evet' oyu verecekler. İYİ Parti'nin tutumu her zaman terör, teröristle iltisak gibi konularda açık ve nettir. Türk Bayrağı'nı ve Atatürk resmini çıkarma talimatını veren siyasetçiler, Oslo'da PKK'ya yalvar yakar bizim bürokratlarımızı gönderen, AKP Genel Başkanı, o günün Başbakanı Sayın Erdoğan, PKK ile masaya oturanlar, dün olumlu görünenler bugün olumsuzsa, o zaman her birinin de birer fezlekesi olması gerekiyor. Onlar getirmezse, biz iktidar olacağız ve fezlekeleri biz getireceğiz" ifadelerini kullandı.

DEMİRTAŞÖCALAN TARTIŞMASI ‘ERDOĞAN’IN YAPTIĞI İŞ FEZLEKE GEREKTİRİYOR’
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri sorulan Akşener, "Terörden yargılanmış, teröristbaşı tanımıyla İmralı'da cezasını çeken bir şahıs ve terör suçlaması ile Edirne'de bir kısım mahkemesi devam eden bir şahıs ve Türkiye Devleti'nin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan, hukuki olarak ne olup bittiğini anlatmakla görevli Erdoğan. Abdullah Öcalan'la, Selahattin Demirtaş arasındaki hesaplaşmayı söyleyebiliyor, en hafifiyle ayıptır. Bu da fezleke gerektiriyor" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özdil Paylaşım.. 'Hoşça Kalın' 'BU İNSANLAR NEDEN KUYRUKTA' Tepki Var: 'Elazığ'da Deprem, Ankara'da Saray, Boğazda Köşk' Yangın Söndürme Uçağı Düştü !