Anasayfa
07 Aralık 2018 ( 7355 izlenme )

Vatandaşlık Kanunu'nda TUHAF DEĞİŞİM!..

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO), Arap-Türk İş Adamları Derneği (ARTİAD) ile beraber İTO Meclis Salonu'nda düzenlediği ‘Türkiye'deki Arap Yatırımlarının Dünü, Bugünü ve Yarını' başlıklı seminerde, Arap işadamlarına seslendi.

VAAT EDİLMESİ DE YETERLİ

Türk Vatandaşlığı Kanunu'nda yapılan değişikliğe göre 250 bin liralık taşınmazın peşin olarak alım vaadi, vatandaşlık hakkı kazanmak için yeterli olacak. Yabancıların 250 bin dolarlık gayrimenkul alımı karşılığı Türk vatandaşlığı kazanması uygulamasında, gayrimenkulün satış vaadi de geçerli olacak.

SATIŞ VAADİNE DE VATANDAŞLIK VERİLİYOR

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun uygulanmasına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapan yönetmeliğe göre, söz konusu tutarda taşınmazın peşin olarak satışının vaat edildiğine dair noterden düzenlenen sözleşmenin üç yıl süreyle devri ve terkini yapılamayacağı taahhüdüyle tapu siciline şerh edilmesi de vatandaşlık kazanımı için yeterli olacak.

Yabancıların vatandaşlığa geçişi için gereken asgari taşınmaz bedeli 18 Eylül'de 1 milyon dolardan 250 bin dolara indirilmişti. Yabancıya konut satışları eylül ayında yüzde 151.1 artarak 5 bin 615, E kim ayında ise yüzde 134.4 artarak 6.276 oldu.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'a Yanıt: 'BENİM ADIM EKREM İMAMOĞLU, MİLLET BİLİYOR' İSPARK'TA NELER OLUYOR? 'Sinsi İttifak' Portakal Çileden Çıktı: 'BİZ KOYUN MUYUZ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Müebbet/ Beraat... 'Erdoğan'dan Tepki'