Video Düştü 'Tam Yol Geri'

17892 izlenme 10 Ağustos 2020
Reklamlar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti lideri Meral Akşener’e ‘evine dön’ çağrısının Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da destek görmesi sonrası akıllara yakın dönemde yaşanan sözlü atışmalar gündeme geldi.

ERDOĞAN ‘ASIL FATURA SANA KESİLECEK’
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 Mart 2019 tarihinde Antalya mitinginde, Denizli ve Aydın mitingindeki sözleri nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaretten’ suç duyurusunda bulundu. 22 Mart 2019 tarihinde Konya mitinginde bir kez daha Akşener’e seslenen Erdoğan, şunları söylemişti;

‘GÜYA HANIMEFENDİ’
* Bir tanesi var içlerinde biliyorsunuz. Yakışmaz ya güya hanımefendi. Bu biliyorsunuz, hani bir ara yurt konseyi diye bir şey çıkardılar. O da onun temsilcisi. Ne dedi? Ayın 15’inden sonra başbakan olacağım. Oldu mu? Dur bakalım. Şu anda senin iyi günlerin iyi. Sen Tayyip Erdoğan’a söylemediği sözleri, söylemiş gibi göstermek suretiyle zannettin ki fatura kesilecek. Asıl fatura sana kesilecek.

Erdoğan ‘2023’E KADAR İYİ PARTİ DİYE BİR ŞEY KALMAZ’ demişti
2020’nin Şubat ayında AKP MYK toplantısında İYİ Parti’de yaşanan istifalarla ilgili konuşan Erdoğan, “Biz işimize bakalım ama eğer bu hareketlilik yarın bize doğru istikametini çevirirse o zaman gereğini yaparız. Daha çok vekil düzeyinde değil ama eninde sonunda taban bize kayacaktır. İYİ Parti’den ayrılan başka partiye gitmez, geldiği yere gider. 2023’e kadar İYİ Parti diye bir şey kalmaz” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli ‘MİLLİ VE AHLAKİ DEĞERLERDEN MAHRUM’
MHP lideri Bahçeli ise, “Milli ve ahlaki değerlerden mahrum siyasi güruhun, ülkemize istikamet çizme gayretkeşliği çiğ bir tezgahın, çirkin bir tuzağın varlığına açıkça delil teşkil etmektedir. Millete ve vatana özden mensubiyet duymayan lekeli ve sicili karanlık yüzlerin Türkiye’yi hedefine alan ihanet planları devamlı surette güncellenip gün ışığına çıkmaktadır. Demokrasi ve millet iradesine vahim bir suikast niteliği taşıyan bu ahlaksız teklifin siyasetin saygınlığıyla birlikte Gazi Meclisi’mizin güvenirliğine kesif bir saldırı olduğu da tartışmasızdır” diye yanıt vermişti.

2018 Genel Seçimleri sürecinde, Isparta mitinginde Cumhur İttifakı’na ‘yerli ve milli’ yakıştırması yapılmasıyla ilgili konuşan Meral Akşener ise şunları söylemişti:

‘MHP, AKP İLE NASIL YAN YANA GELECEK’
* Bir baktık milli ve yerli ittifak kurulmuş. Bu arkadaşlar milli ise, nasıl oluyor ki, ‘milliyetçiliği ayağının altına almış’ bu şahısla birlikte olunuyor? Yetmedi. Madem ki ‘Türk milliyetçileri vampir gibi kandan besleniyor’. Nasıl bu arkadaşa oy verecekler, nasıl bu arkadaşla yan yana gelecekler?”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bodrum '5'e 25' Bilen bilir... 'HACI REŞİT BEĞ' 'Bu da Magandanın Rapçisi'' Yakın tarihin en ağır saldırısı... 'Dağlıca'da Ne Oldu'