VİDEOLU ÖZÜR GELDİ!..

838 izlenme01 Temmuz 2019
Reklamlar
İBB Başkanı İmamoğlu İstanbul Valisi Yerlikaya'yı makamında ziyaret etti. Ziyarete ilişkin fotoğraflar da Valiliğin twitter hesabından paylaşıldı. Ancak ilk yapılan ve dakikalar sonra silinen paylaşımda, duvarda asılı duran Atatürk resminde 'oynama' yapıldığı görüldü. Atatürk'ün kaşlarının montaj programıyla kalınlaştırılıp birleştirildiği gözlendi.

‘ÜZÜNTÜ DUYUYOR ÖZÜR DİLİYORUM’

Büyük tepkiye neden olan paylaşıma ilişkin Valiliğin Kurumsal İletişim Müdürü Muammer Karadeniz bir video eşliğinde açıklama yaptı. Karadeniz "Twitter uygulamasında fotoğraf düzenleme özelliğinin kullanılması sırasında oluştuğu fark edilmiş ve hemen gerekli müdahale yapılmıştır. Aksaklığın Büyük Önder Atatürk’ün fotoğrafı üzerinde meydana gelmesinden büyük bir üzüntü duyuyorum. Uygulamanın böyle bir eklemeyi neden yaptığını incelettiriyorum. Üzüntü duyuyor ve kamuoyundan özür diliyorum." dedi.

ESKİ RESİM KALDIRILDI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı ziyareti sırasında çekilen hatıra fotoğrafındaki Atatürk resminin boyanıp, İstanbul Valiliğinin twitter hesabından paylaşılması büyük tepkiye neden oldu. Valilik, konuyla ilgili hiç bir açıklama yapmadan, fotoğrafları kaldırdı ve hemen yenisini paylaştı.

FOTOĞRAFI PAYLAŞAN MÜDÜR AÇIKLAMA YAPTI

Daha sonradan paylaşılan fotoğrafların orijinallerine bakıldığında boyama işleminin bilgisayar ortamında yapıldığı tahmin ediliyor.İkinci kez paylaşılan fotoğrafta, boyama işleminin yok olduğu görüldü.İstanbul Valiliği Kurumsal İletişim Müdürü Muammer Karadeniz önce paylaşılıp ardından silinen tweetle ilgili bir video eşliğinde açıklama yaptı. Açıklamada

‘BİR KASIT YOKTUR’

“Bugün İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya'nın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu'nu kabulleri sonrasında Valiliğimiz Twitter hesabından tarafımdan yapılan paylaşımda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı üzerinde kesinlikle kasıtlı olmayan bir karartı oluşmuştur. Durumun telefonumdaki Twitter uygulamasında fotoğraf düzenleme özelliğinin kullanılması sırasında oluştuğu fark edilmiş ve hemen gerekli müdahale yapılmıştır.

Bu teknik aksaklık nedeniyle oluşan durumun, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı üzerinde meydana gelmesinden büyük bir üzüntü duyuyorum. Fotoğrafın orijinalinde kesinlikle böyle bir durum yok.

‘ÜZÜNTÜ DUYUYOR, ÖZÜR DİLİYORUM’

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından, kendi telefonumda fotoğrafı düzenleme işleminin ekran videosunu sizlerin bilgi ve takdirlerine sunuyorum. Olayın nasıl gerçekleştiğini anlamak amacıyla aynı işlemi aynı uygulamayı kullanarak telefonumda tekrar yaptığımda aynı hatanın otomatik olarak yeniden meydana geldiğini gördüm. Uygulamanın böyle bir eklemeyi neden yaptığını incelettiriyorum. Hiç istemeden böyle bir olayla gündeme geldiğim için büyük bir üzüntü duyuyor ve kamuoyundan özür diliyorum.” denildi.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu Gece 'Çifte Ayar' 'Boğaz'da Kaçak' dediler... 'Jet Soruşturma' Durdurulamıyor 'Durum Ağır' Kar geliyor... 'YARIN OKULLAR TATİL'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bahçeli 'Misafir Özel'