Anasayfa
27 Ocak 2020 ( 382 izlenme )

'Yardım Geliyor'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ Valiliği'nde ortak basın açıklaması yaptı. Bakan Soylu, "Bugün itibarıyla hem Malatya'da hem de Elazığ'da kamu kurumları çalışmaya başladı" dedi.

‘AĞIR HASARLI YIKILACAK EVLER İÇİN 41 BİN LİRA’

Elazığ depreminde zarar görenlere yönelik destekleri açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Ağır hasarlı ve yıkılacak evler için 30 bin lira, acil kira ödeneği olarak da 11 bin lira olmak üzere toplam 41 bin lira verilecek" dedi. Soylu, köylerde yıkılan evler için de 16 bin lira destek vereceklerini söyledi.

‘GEÇİCİ KONAKLAMA MERKEZİ YAPILIYOR’
Elazığ'da şu ana kadar 45 barınma alanının belirlendiğini, buralarda yemek ve iaşe ihtiyacının karşılandığını söyleyen Soylu, Elazığ merkez Aşağı Holpenk'te 1000 konteynerlik geçici konaklama merkezinin yapımına başlandığını duyurdu.

FAİZSİZ GÜÇLENDİRME KREDİSİ

Soylu, "Ağır hasarlı ve yıkılacak evler için 30 bin lira, acil kira ödeneği olarak da 11 bin lira olmak üzere toplam 41 bin lira verilecek. Orta hasarlı evler için hemen 5 bin lira acil yardım ödeneği, 27 bin lira uzun vadeli faizsiz güçlendirme kredisi vereceğiz" dedi. Soylu, köylerde yıkılan evler için de 16 bin lira destek vereceklerini açıkladı.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'BORÇ DAĞLARI AŞTI' CİMER: 'ALAYINI YAKALADIK' Erdoğan Sonunda İTTİFAKLARI DA KARIŞTIRDI!.. İnce: 'BU YÖNETİMLE BU İŞ YÜRÜMEZ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Star...Güneş... 'Peş Peşe Gidiyor'