Anasayfa
18 Haziran 2019 ( 7860 izlenme )

Yavaş Ağır Konuştu: 'BANA KOMPLO MU KURACAKSINIZ'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, hakkında başlatılan soruşturma için, "Bu komplo sürecinin devam etmesi için, dayanaksız iddialara kılıflar uydurulacağı ve yargıya müdahale edildiği/edileceği konuşulmaktadır" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansus Yavaş, avukatlık yaptığı döneme ilişkin hakkında başlatılan soruşturmaya ilişkin açıklamada bulundu. Mansur Yavaş'ın açıklaması şöyle:

'ÖNCE SORUŞTURMAYA GEREK YOKTUR DEDİLER, ŞİMDİ NE DEĞİŞTİ’

"Benzer süreci 31 Mart yerel seçimleri öncesinde de yaşamıştık. Olayın asıl mağduru şahsım olmasına rağmen, seçimi kaybedeceğini anlayan rakibimin ve bazı çevrelerin tamamen algı oluşturma adına yürüttükleri bu çirkin kampanyanın kalıntılarını yaşıyoruz. Savcılığın “soruşturma açılmasına gerek yoktur” dediği bir hukuki süreç ile ilgili, Adalet Bakanlığı’nın yaptığı görev değişiklikleri sonrası konunun seçim sonrası da yeniden gündeme gelmesi oldukça üzücüdür.”

‘SON KARARI AZİZ MİLLETİMİZ VERDİ’


“Hukuki açıdan yaptığı sahtekarlıklar kanıtlanmış, hakkında yüz kızartıcı suçlar dahil olmak üzere birçok konuda dava açılmış olan bu şahsa yapılan her desteğin, toplum vicdanında büyük yaralar açtığı ortadadır. Nitekim, bu mesnetsiz iddialara en büyük cevabı 31 Mart günü aziz milletimiz vermiş ve tüm bu karalama kampanyalarına karşı şahsımı Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine getirmiştir."

‘ADALET TOPLUMUN VİCDANDIR’

“Adalet toplumun vicdanıdır. Hem hukuki açıdan, hem toplumsal açıdan defalarca yargılanan bu şahsın şu anda olması gereken yer bellidir. Aksine, yine hukuki ve toplumsal açıdan şahsımla ilgili ise olumsuz tek bir hüküm bulunmamaktadır. T.C. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlamamın üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen, yaptığımız çalışmaların kamuoyunda büyük bir takdir gördüğü bu dönemde yaşanan bu gelişmeyi, oldukça manidar olarak değerlendiriyorum”. diyerek hakkında açılan davaya tepki gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Olurdu Olmazdı Dediler... OLDU!.. Reuters 'Türkiye Masada' AKP'den teklif!.. 'CHP'YE HAZİNE YARDIMI KESİLSİN' 'Tek Tıkla İtiraz'