Yavaş: 'Kumpas Çöktü'

1818 izlenme 31 Aralık 2019
Reklamlar
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, iş insanı Sinan Aygün'ün iddialarına ilişkin soruya verdiği yanıtta "Burada bir kumpas kurmaya çalıştılar. Arkasında kimlerin olduğunu biliyorum" ifadelerini kullandı.

BU SİYASİ BİR KRİZ DEĞİL, RANT

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Habertürk TV’de iş insanı Sinan Aygün’ün iddialarına ilişkin soruları yanıtladı. Yavaş, “Kriz, siyasi bir kriz değil, parti içi mesele de değil. Burada açıkçası benim tarzıma uygun değil ama kolay kazanmaya alışmış bir an evvel zengin olmayı ya da parasını servetini artırmak isteyen bir kişi ile kanunları uygulamak isteyen bir kişi arasında tartışma.” dedi.

Kendisine kumpas kurulmaya çalışıldığını söyleyen Yavaş, “Arkasında kimlerin olduğunu biliyorum.” şeklinde konuştu. Yavaş, Aygün’ün iddialarına dair şunları söyledi:

‘ELİNDEN GELENİ ARDINA KOYMA’
* Sağdan soldan haber gönderdi. ‘Savcılığa vereceğim, benim işimi görmezlerse’ dedi. Ben de ‘elinden geleni ardına koyma, bu belediyede artık hukuk işliyor’ diye mesaj attım, cevap yazmadı.

‘GÖZDAĞI VERİLER’
* Bir hakim grup başkanvekiline söylüyor, ‘Mansur’a söyle istinafa gitmezse ceza alır’. Ben bu kararı almasaydım, MHP şikayet edecekti, yine müfettiş gelecekti.

‘DAVA AÇTIM’

* Burada bir kumpas kurmaya çalıştılar. Arkasında kimlerin olduğunu biliyorum. Ben şimdi hakaret davası da açtım. Bu olayların olduğu 3-4 gün içerisinde kimlerle telefonla konuştuğunun mutlaka ortaya çıkarılmasını isteyeceğim. Kimlerle sinyal yan yana gelmiş, kimlerle görüşmüş? Siyasilerden kimlerle görüşmüş?

NE OLMUŞTU?

İş insanı Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile CHP’li üç belediye meclis üyesi hakkında, Eskişehir yolundaki TOGO Kuleleri inşaatının 16 Aralık'ta mühürlenmesinin ardından bulunduğu suç duyurusunda bazı iddialar ortaya atmıştı.

Kaynak:Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Erdoğan'a verilen madalyanın CANLI GÖRÜNTÜLERİ' İyi Haber 'Uygulamayı İndir, Her Şeyi Gör' Perinçek'e Çok Sert Tepki: 'Açıkla' Bakanlıktan Çağrı: 'Bu Videoyu Paylaşın'