Yavuz Selim Demirağ'a HAPİS!..

4589 izlenme 12 Mayıs 2019
Reklamlar
Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ’a evinin önünde gerçekleşen saldırının hemen öncesinde yanında bulunan ve Türkiyem TV’de gerçekleşen program sonrası Demirağ’ı evine bırakan Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, saldırı ile ilgili açıklamalar yaptı.

Saldırının planlı ve organize bir şekilde gerçekleştiğine inandığını belirten Ağırel, yoğun bakımda tedavi altına alınan Demirağ'ın "cumhurbaşkanına hakaret" nedeniyle ceza aldığını ve önümüzdeki hafta cezaevine gireceği bilgisini de verdi. Ağırel şu ifadeleri kullandı:

‘CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN DAVA AÇMIŞLAR’

“Kendisi ile programı yapmak için Ankara’ya gittim. Programa başlamadan önce çok üzüldüm. Çünkü 4-5 yıl önce katıldığı bir panelde Yavuz abi bir seyircinin sorduğu soruya yanıt vermiş ve polisler tutanak tutmuş ve hakkında Cumhurbaşkanlığına hakaretten dava açılmış. Kendisinin bundan dava görülüp ceza aldıktan sonra haberi olmuş. “

‘CEZA KESİLMİŞ, HAPSE GİRECEK’

“Olay sonra İstinat Mahkemesi’ne taşınıyor. Demirağ, savunmasında olay ile ilgili kaydı talep ediyor ancak mahkeme vermiyor. Ceza onaylanmış, önümüzdeki hafta gidip teslim olacağını söyledi. O da çok hüzünlüydü. Program da aslında böyle geçti. “

‘EVİNİN ÖNÜNDE ONU BIRAKTIM’

“Programda önce çıkan kitabımla alakalı bir bölüm yaptık, sonra da YSK’da çıkan karar ve sonrasında olacaklarla ilgili bir konuşma yaptık. Programdan sonra kendisini evine bırakmamı istedi. Evinin İstanbul yoluna çok yakın olduğunu söyledi. Çok sevinirim dedim. Sohbet ederek evine doğru gittik. Evinin önünde durdum. Aşağı inecektim ama vakit geç olduğu için inmemi istemedi. Gidince bana haber et dedi.”

‘7 KİŞİ SALDIRMIŞ’

“ Ben hemen evinin karşısındaki sokaktan aşağı doğru indiğimde, bu alçaklar, Yavuz abi evinin kapısını anahtarla açarken bir anda inip saldırmışlar. Arkamızdan bir doblo ile yanaşmışlar, inip hemen Yavuz abiye saldırmışlar. Ben bunu bilmiyordum. 7 kişi saldırmışlar. Ben bunu sonradan öğrendim."

‘BENİ DE YOLDA SIKIŞTIRDILAR’

"Ben buna sonradan kanaat getirdim; Yolda giderken bir araç beni sıkıştırdı. Başka bir araca çarpmamak için kırmızı ışıkta geçmek zorunda kaldım. Bunu münferit bir trafik olayı diye düşündüm. O da doblo gibi bir araçtı. Tam göremedim, baksaydım kaza yapardım. Devam ettim yola sonrasında Yavuz abinin saldırıya uğradığını öğrendim, telefon geldi bana. Mümkün olmadığını, apartmanın kapısına benim bıraktığımı söyledim.”

‘OLAY PLANLI VE ORGANİZE’

“ Sonra Yavuz abiyi aradım kızı çıktı. Biz gördük, siz yanaştıktan sonra doblo sizi takip etti, yanaştı. Babama saldırdılar. Ardından o kişilerin benim arkamdan geldikleri söyleniyor. Benden sebep mi yoksa Yavuz abiye husumet duyanların işi mi bilemiyorum. Ama sahte plakalı bir aracın olması, takip edilmesi ya da pusu kurulması yüzünden bu olayın öfkeyle yapıldığını düşünmüyorum. Planlı ve organize bir şekilde yapılmış. Sopa ile vururken öldürün diye vurmuşlar. Öleceksin diye bağırmışlar." dedi.

Ağırel, yoğun bakımda tedavi altına alınan Demirağ'ın "cumhurbaşkanına hakaret" nedeniyle ceza aldığını ve önümüzdeki hafta cezaevine gireceği bilgisini de verdi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Başbakan'dan OTURAKLI ÇIKIŞ! 'DOKTOR ÖZ'DEN TAVSİYE' Kredi Geliyor 'NEFES' Yeni bela ülkede!.. 'SKUNK'