Anasayfa
16 Aralık 2018 ( 1939 izlenme )

Yeni açıklama... Yazıcıoğlu davasında İŞ DEĞİŞİYOR !..

AKP Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, 2009’da helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun FETÖ tarafından öldürüldüğünü söyledi.

‘KONU AYDINLATILMADI’

Geçmişte Yazıcıoğlu ile 30 yıl siyaset yaptığını belirten Gündoğdu, “Bir türlü konu aydınlatılıp ortaya, milletimizin önüne getirilmedi, sunulmadı” dedi. AKP'li Metin Gündoğdu, Yazıcıoğlu'nun ölümü konusunda çarpıcı ifadeler kullandı:

‘CHP’NİN KONUYU GÜNDEME GETİRMİŞ OLMASI TAKDİRE ŞAYAN’

“Rahmetli Muhsin başkanla birlikte 30 yıl siyaset yaptık. Bugünleri görmüş olsaydı herhâlde çok daha mutlu olacaktı. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili arkadaşlarımızın bu olayı gündeme getirmesi, burada konuşması güzel bir şey. Tabii, bu olayın akıbetiyle ilgili çok şey söylendi, çok söz söylendi, bir türlü konu aydınlatılıp ortaya, milletimizin önüne getirilmedi, sunulmadı.”

‘BEN DE O HEYETTEYDİM’

“2009 yılındaki o olay olduğunda biz de o zaman genel merkezde görevliydik, bir heyet oluşturmuştuk. Beş kişilik heyetten biriydim. O gün telefon konuşmasına rağmen, telefonda bir saat konuşmasına rağmen, İsmail Güneş'in o konuşmasına rağmen, Bilgi Teknolojilerinin yerini tespit edip yer bilgisini vermemesi, birinci sıkıntı o.”

‘KAZA KIRIM EKİBİNDE 2 FETÖCÜ VARDI’

“ İkincisi, o gün istihbaratın başında Ramazan Akyürek denilen kişinin olması. Yani o gün orada hem Bilgi Teknolojilerinde hem de Emniyet istihbaratının başında Ramazan Akyürek var. Akyürek bugün içeride, cezaevinde. Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğünde o günkü arkadaşların birçoğu da şu anda ya cezaevinde ya görevinden alınmış durumda. Yani bu işin arkasında, şu anki Türkiye’nin gündeminde olan FETÖ yapısının olduğunu ben yaklaşık bundan beş yıl önce dile getirmiş biriyim. Sivil havacılık kaza kırım ekibi gönderdi. Kaza kırım ekibi içerisinde bulunan 2 kişi mevcut FETÖ yapılanmasının içerisinden çıktı.”

DHMİ: ‘RADARIN DIŞINDAYDI’

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, 2009'daki helikopter kazası için şu değerlendirmeyi yaptı: ”Askerî radarlar bizim dışımızda. Helikopterler çok alçaktan uçtuğu için zaman zaman radarın kapsama alanına giriyor, zaman zaman girmiyor. Bu kazanın da biz hiçbir yerinde değiliz.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FİDAN İDDİASI ANKARA'YI KARIŞTIRDI' Bakan ortalığı salladı: 'BİZ ATATÜRKÇÜYÜZ, SORUN YOK' Sosyal Medya 'Gidiş Atbaşı' Altaylı: 'AKP'DE İSTANBUL OYUNU'