Yeni Dalga 'Devlet İçinde Paralel'

12836 izlenme 17 Ağustos 2020
Reklamlar
Uşşaki cemaati "şeyh"i Fatih Nurullah, müritlerine "devletin kontrol mekanizmaları içerisinde olmaları" yönünde çağrı yaptı. Türkiye’de AKP desteğiyle faaliyet gösteren sayısız dinci yapılanmadan biri olan 'Uşşaki' isimli cemaat, devlet içerisinde kadrolaşma isteğini açıkça dile getirdi.

‘DEVLET İÇİNDE KADROLAŞIN’
Cemaatin lideri olan Fatih Nurullah adlı kişi, cemaatin Nurani Tv adlı Youtube kanalında kendisine yöneltilen “Sarık veya cübbe giymek, resmî işlerimizde engel oluşturuyorsa nasıl bir yol izlemeliyiz?” sorusuna yanıt verirken “Devletin kontrol mekanizmalarında olalım" ifadesini kullanıyor. “O kisveyi taşıyacağım diye devletten kopma yok” diyen Fatih Nurullah, laikliği yıkma hedefini de gizlemediği ifadelerinde şunları söylüyor:

‘HELE BİR İSLAMİ DEVLET OLSUN’
“Hizmetten kopma yok, ticaretten kopma yok. Tembellik yok. Biz devleti bıraktığımız zaman oraya ne idüğü belirsizler geliyor. Daha sonra amir oluyorlar, başımızı ezmeye uğraşıyorlar. Hele İslami devlet olsun; en güzel sarığı biz saracağız, en güzel cübbeleri biz giyeceğiz. Vakti saati var her şeyin. Mesela başörtü meselesi çözüldü değil mi? Ayasofya mayasofya, Tayyip Bey 'bekleyin' dedi. Ayasofya açıldı…. Devletin kontrol mekanizmalarında olalım. Çünkü ne idüğü belirsizler karar mekanizmalarına geçince Müslümanlar sıkıntı çekiyor."

‘TAYYİP BEY PADİŞAH OLSUN’ DEMİŞTİ

Fatih Nurullah, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından da Türkiye Cumhuriyeti'nin artık son bulduğunu öne sürmüş ve "2. Osmanlı kuruluyor, onun başı da Tayyip Bey birinci padişahımız olarak gözüküyor” demişti.

FETÖ DE BÖYLE BAŞLAMIŞTI
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in de “devletin kılcal damarlarına sızın” talimatı verdiği ve örgütün kamu kurum kuruluşlarının özellikle bilgi işlem birimlerinde usulsüz olarak yapılandıkları tespit edilmişti.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sordular 'Öyle misin' Gönül isterdi ama... 'MEDYA'DA SANSÜR' A'dan Z'ye... 'ÇÖZÜM SÜRECİ NEDİR' Özdil Açıkladı '5 Milyon Dolar'