Yeni görüntüler düştü, Kılıçdaroğlu konuştu: 'BENİ NEDEN 1.5 SAAT ALIKOYDUNUZ'

8593 izlenme 30 Nisan 2019
Reklamlar
CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara Çubuk'ta yapılan saldırının yeni görüntülerini yayınladı. Görüntülerde saldırganların kol kola girerek Kılıçdaroğlu'nun ilerlemesini durdurmaya çalıştığı; Kılıçdaroğlu ve yanındaki CHP'lilere taş, sopa ve demir çubuklarla saldırdığı görülüyor.

Ortaya çıkan yeni görüntülerde provokatörlerden bazılarının, "Vuralım, öldürelim" diye bağırması da dikkat çekti. Görüntülerde, Kılıçdaroğlu, şehit babası ve taziye sırasında bulunanların elini sıkıyor. AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, Kılıçdaroğlu'nun uzattığı eli havada bırakıyor.

KILIÇDAROĞLU: ‘DEMOKRASİ VE HUKUK İÇİN BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIM’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik linç saldırısını değerlendirirken, “Büyükşehirlerin kazanılması bu çevreler tarafından hazmedilemedi. Bu tür saldırıların olması beklenir” dedi. Evde 1.5 saat neden tutulduğunu anlayamadığını belirten Kılıçdaroğlu, demokrasi ve hukuk için bedel ödemeye hazır olduğunu da vurguladı.

Tez Koop-İş Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu ile Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık ile beraberindeki heyet de Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Alınan bilgiye göre görüşmelerde Kılıçdaroğlu, olayla ilgili şu ifadeleri kullandı;

‘NEDEN EVDE 1.5 SAAT TUTULDUM, İSTELER KALABALIK DAĞITILIRDI’’


“Büyükşehirlerin kazanılması bu çevreler tarafından hazmedilemedi. Dolayısıyla bu tür münferit olayların, saldırıların olması beklenir. Ancak biz asla yılmayacağız. Şehitlerimize, ülkemize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Evde 1.5 saat neden tutulduğumu anlamış değilim. Başka bir yerde olsa 10-15 dakikada o kalabalık dağıtılırdı. Demokrasi ve hukuk için bedel ödenmesi gerekiyorsa ben bu bedeli ödemeye hazırım” diye konuştu. Kılıçdaroğlu daha önceki CHP Genel Başkanları Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit’in de saldırıya uğradıklarına dikkat çekti.

‘CHP’Lİ BELEDİYEDE BASKI YOK’

Kılıçdaroğlu, kazanılan belediyelerde ayrımcılık yapılmadan çalışmalar yapılacağını söyledi. Birleşik Kamu-İş Başkanı Balık, Memur-Sen’in belediyelerle ilgili iddialarını gündeme getirdi. Memur-Sen’in önceki yıllardaki faliyetlerini anlattı. O dönemde Memur-Sen üyesi olmadıkları için insanların sürgün edildiklerini, zorla işten çıkarıldıklarını dile getiren Balık, bugün ise CHP’nin kazandığı hiçbir belediyede baskı olmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu da, “Böyle olmalı” dedi.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkkan Paylaştı: 'KENDİ VATANIMIZDA İNGİLİZ VİZESİ' 'BANA EFSANE BAŞKAN DERLER' dedi... sosyal medya uçuyor... Van'da DEPREM!.. Özdağ'ın Mesajı ANKARA'ya DÜŞTÜ!..