'Yerli Otomobil Kayıp'

6574 izlenme 31 Aralık 2019
Reklamlar
Elektrikli yerli otomobilin prototipinin tanıtılmasının ardından, 2016 yılı başında İsveçli üretici Saab’dan 40 milyon Euro’ya satın alınan platform sosyal medyada yeniden gündeme geldi.

İLK YERLİ OTOMOBİL KAYIP

Yeni yerli otomobilin tanıtılmasının ardından sosyal medya kullanıcıları 2016 yılında yılında yine 'yerli' olarak lanse edilen İsveçli marka Saab'dan 40 milyon Avro bedelle satın alınan prototip aracı yeniden gündeme getirdi. O dönem AKP iktidarı tarafından 2020 yılında yollarda olacağı söylenen otomobilin seri üretime geçilmemesi bir yana, kamuflajının dahi çıkarılamaması tartışmalara neden oldu.

’40 MİLYON EURO GİTTİ

O dönemim Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın, 4 yıl önce sadece kamuflajlı bir şekilde tanıtılan otomobilin 2019 yılında satışa hazır hale geleceğini sözlerini tekrar gündeme getiren vatandaşlar, "40 milyon Euro bildiğiniz 'çöpe' gitti. O 40 milyon Euro'nun hesabını sorabilecek olan var mı?" diyerek tepkilerini dile getirdi.

2019 YILINDA YOLLARDA OLACAKTI

A Haber ekranlarında, yerli otomobil tanıtımında, muhabirin, aracı tanıtırken, "Türkiye'nin yerli otomobilini kullanmak ilk kez A Haber ekibi olarak bize nasip oldu. Şuan kullandığımız aracı 2019 yılında yollarda görmek mümkün olacak" sözleri hatırlatıldı.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sakarya'dan İzmir'e... 'BÜYÜK TAARRUZ'UN BİLİNMEYENİ' Kızılay'dan Savunma: 'KAÇIRMAK başka KAÇINMAK başka' Neden 'Esad' Kızılay 'Bu Bağış kime'