Anasayfa
03 Temmuz 2022 ( 6557 izlenme )

Yıldırım Uçuş 'Tepki Büyük'

AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın Bursa'daki bir programa gitmek için cumhurbaşkanlığı helikopterini kullanmasına CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak ve Mersin Milletvekili Alpay Antmen tepki gösterdi.

AKP MİTİNGİNE CUMHURBAŞKANLIĞI HELİKOPTERİ
AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ve beraberindekileri Bursa programına götüren cumhurbaşkanlığına ait helikopter, birinci pilotun Bilecik semalarından rahatsızlanması sonucu ikinci kaptan tarafından Bilecik Jandarma Tugay Komutanlığı pistine acil iniş yapmıştı. Yıldırım’ın, program için cumhurbaşkanlığına ait helikopteri kullanmasına siyasilerden tepki gecikmedi.

‘VEBALİ BÜYÜK’
CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Devleti, parti ve şahsi malı gibi kullanan, yetim hakkı yiyenlerin günahıvebali büyük! Pilot rahatsızlanıp Bilecik'e inmese, AK Parti Genel Başkan Vekilinin CB helikopteriyle Bursa'ya gittiğini millet bilmeyecekti! Gerçekten inanıyor ve utanıyorlarsa bu da ilahi adalet!”

‘DEVLET HİÇ BU KADAR AYAĞA DÜŞMEMİŞTİ’
Mersin Milletvekili Alpay Antmen ise, “Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı mı oldu da Cumhurbaşkanlığı helikopteri ile geziyor? Vatandaşların tamamının parasıyla AKP mitingi yapıyorlar, yetmiyor Cumhurbaşkanlığı makamını partilerinin propagandasına alet ediyorlar. Devlet hiç bu kadar ayağa düşmemişti.” paylaşımında bulundu.

Kaynak:Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Söylenmeyen 'Hevi' Ünlü Gazeteciye Tebligat! Arslan 'Devlet Bey Devlet Bey' Gece Yarısı 'Dev Zam 20/50