Anasayfa
18 Haziran 2020 ( 1054 izlenme )

YKS LGS ''Karar'

20 Haziran'daki Liselere Giriş Sınavı (LGS) ve 27-28 Haziran'daki Yükseköğretim Kurum Sınavıyla (YKS) ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, LGS ve YKS günlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını açıkladı.

TAVSİYE KURULDAN, TALİMAT ERDOĞAN'DAN

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı: LGS ve YKS günlerinde sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulumuz tavsiye kararı aldı. Sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk olmaması, günün gençlere ayrılması için Sn. Cumhurbaşkanımız sınırlı bir sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verdiler.

İÇİŞLERİ DUYURDU

Alınan bu kararın ardından İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağı saatlerini açıkladı. Buna göre; “27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla; cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak”.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Çark Etti: 'HESAP SEÇİMDEN SONRA' 120 mağazalık DEV KONKORDATOYA GİDİYOR... Erdoğan Treni Zorluyor: 'İSTİFA EDİN' İş Değişti: 'DARBE BİLDİRİSİNİ BAKIN KİM DUYURMUŞ?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Soylu'ya Protesto: 'AKILLI OL'