Anasayfa
05 Temmuz 2022 ( 11909 izlenme )

'YOK' dediler 'Varmış'.. 'Resim Düştü'

Sedat Peker, Mesut Yılmaz ve Mehmet Cengiz ile ilgili yaptığı paylaşımıyla yine gündemi sarstı.

'ALIN SİZE RESİM'
Mehmet Cengiz ile akraba olduğunu açıklayan Peker, Mehmet Cengiz’in babasını beraber mezara indirdiklerini açıkladı. Peker’in bahsettiği olaya ilişkin fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğraflardan birini Sedat Peker, diğer ikisini de Erk Acarer paylaştı.
Sedat Peker twitter’dan yaptığı paylaşımlarında şu ifadeleri kullanmıştı:

‘CENGİZ AKRABAM OLUR’

Şahsen bu anlatacağım olayların içindeki asli figürlerden bir tanesi de benim. Bugün size akrabam olan mehmet cengiz’i anlatacağım. Beşli çeteye böylelikle ilk selamımızı vereceğiz. Lan omurgasız ertuğrul özkök, mehmet cengizle röportaj yapıp yalakalıktan diyordun ya...”Ben size çete denmesine çok üzülüyorum.”, sen de iyi oku. 40 yaşından genç kardeşlerim, bizim esas soyadımız Yamakoğlu’ydu. Soyadı Kanunu çıkınca dedemler Peker’i, onlar ise Cengiz soyadını aldılar. Dedem o bölgenin en zengini olan Ahmet Yamak Ağa’ydı.”

‘DEDEMİN YARDIMCISIYDI’
Dedemi araştırırsanız Kurtuluş Savaşı’ndaki çetecilik faaliyetlerine olan katkılarını görürsünüz. mehmet cengiz’in babası Sultan Amca sülalede sevilen, maddi durumu iyi olmayan, dedemin yardımcısı bir kişiydi. mehmet cengiz’le benim akrabalığımın tam olarak tanımı budur.

‘200300 BİN DOLAR PARA VERDİ DAĞITAYIM DİYE’
“Cezaevinden çıktıktan sonra ben sizin holding binasına gelmedim mi (baz istasyonu kayıtları çıkar elbet)? Hem senin hem kardeşin Ekrem Cengiz’in telefonundan kaç kere görüşmedik mi? Ziyarete geldiğimde yanındaki arkadaşlara dağıtırsın diye 200300 bin dolar......hediye vermedin mi?

‘RESMİMİZ VAR HADİ YALANLAYIN’
“Beni yalanlasana. Bu haberleri yapan gazetecilere dava açsana. Babanız Sultan Amca öldüğünde mezarlıkta görüşmedik mi (resimler var)? Türkİslam kültüründe bir insan öldüğü zaman onun evlatları mezara girip onu mezara yerleştirmez mi? Mezarın...içinde üç kişi vardık. İki oğlu bir de ben. Yani evladı kadar yakınım (resimleri var). Hani biz 30 senedir görüşmemiştik? Hadi beni yalanlasana. Yalanlayın da. “

‘YAPTIĞIM AÇIKLAMAYI TOPLATTIRDILAR’
“40 yaşından genç kardeşlerim, mehmet cengiz ile aramız bir dönem kötü oldu. 2000’li yılların başlarında... Rize’ye ziyarete gittiğimde yerel gazeteciler yerel televizyoncular etrafımı sardığında, mehmet cengiz ile ilgili soru sorduklarında “Devleti soyan benim akrabam değildir. Onlar devleti soyuyorlar o yüzden akrabam değiller.” dediğim konuşmamın bantlarını niye toplattırdın?”

‘ONLARA İNANMAYIN’
2004 yılında ben cezaevine girince Türkiye’nin önemli kulüp başkanlarından biri araya girip bizi barıştırmadı mı? Önümüzdeki zamanlarda Turkcell hisselerinin halka arzı yapılacakken, basında temiz toplum çığlıkları atılırken senin iş büronda yaptığımız görüşmeleri...konuşmayacak mıyız? 40 yaşından küçük kardeşlerim şu ana kadar okuduklarınızdan anlaşılacağı üzere temiz toplum masallarına kanmayın. Siz bu hikayedeki kırmızı başlıklı kızsınız. Televizyonda anlatılan masallara inanmayın. Tartışmacı görüntüsünde olan primcilere...

‘DEVAMI GELECEK’
...asla inanmayın. Ekrem Cengiz, remzi gürle beni görüştürdün sağolasın (7. videoda remzi gür detayı). Bunları da video çekerken konuşacağız. Video çekerken son yıllarda gerçekleşen birçok şeyi de konuşacağız. mehmet cengiz unutma konuşacağız. YENİLECEKSİNİZ !

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Öztrak: 'Bu Doğruysa Eğer, Ölmüşüz Ağlayanımız Yok' İYİ Parti 'Toplu Katılım' Mübarek ayda ZAM YAĞMURU!.. 'Bir Eşref Bitlis Analizi'