Anasayfa
03 Haziran 2019 ( 441 izlenme )

YSK 1 AKP 1... İTİRAZ BAŞLADI!..

AKP, YSK'nın dün açıkladığı "31 Mart'taki kadro ile 23 Haziran'da seçim yapılması" kararına itiraz etti. YSK, 31 Mart’ta görev yapan ilçe seçim kurulu başkanlarının 23 Haziran’da da görev alacaklarını ilan etmişti. AKP dün YSK tarafından yapılan bu açıklamanın ardından itirazda bulundu.

Yıldırım: 'SEÇİMDE SORU İŞARETLERİ VAR' DEMİŞTİ

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "Seçimin yenilenmesine YSK karar verirken birçok sebep saydı. Hal böyleyken bir yandan sorumlu tuttuğu, suçladığı insanları yapılacak bir seçimde tekrar seçimde görev yapabilir diye karar vermesi yapılacak seçimlere şimdiden soru işareti oluşturmuştur" dedi.

Küçükçekmece’de esnaf ziyaretinde bulunan Binali Yıldırım, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, YSK’nın ilçe seçim kurulu başkanları ile ilgili vermiş olduğu kararla ilgili, şunları söyledi;

‘SEÇİMDE ŞİMDİDEN SORU İŞARETLERİ OLUŞMUŞTUR’

“Bu karar fevkalade talihsiz bir karardır. Çünkü seçimin yenilenmesine YSK karar verirken birçok sebep saydı. Bunlardan bir tanesi de bu seçimdeki yolsuzluğa, usulsüzlüğe, yanlışlara sebep olan her kimse bunların hakkında suç duyurusunda bulunulmasını karara bağladı. Hal böyleyken bir yandan sorumlu tuttuğu, suçladığı insanları yapılacak bir seçimde tekrar seçimde görev yapabilir diye karar vermesi yapılacak seçimlere şimdiden soru işareti oluşturmuştur.”

‘BU KARARDAN VAZGEÇİLMELİ’

“ Partimiz bu karara itirazını yapmıştır. Ümit ederim YSK bunu aklıselim ile değerlendirir ve oy verecek milyonlarca vatandaşın kafasını karışıklığa sebep olacak bu işten vazgeçer” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çarşı Pazar 'Yağmur Tipi Ayar' Peker Hakkında KARAR!.. Musul 'Nasıl Kaybedildi' ABD, İsrail ve Türkiye... 'NEDEN SURİYE'