Anasayfa
20 Mayıs 2019 ( 2626 izlenme )

YSK'da Pusula Şaştı!..

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), tartışmalı bir şekilde iptal ettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptaline ilişkin kararının yazımını tamamladı. YSK'nın bugünkü toplantısı sona erdi. Gerekçeli kararın bugün açıklanmayacağı bildirildi.

CHP’DEN TEPKİ

CHP Genel Başkanı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündeme dair açıklamalarda bulundu.Öztrak, 'Sandık darbesinin üzerinden 14 gün geçti, YSK’nın gerekçeli kararı şu ana kadar açıklanmadı. Erdoğan hafta sonu YSK’nın gerekçeli kararının bugün açıklanacağını söylemişti. Bugün basında 200 sayfalık gerekçeli kararın yazıldığı yer aldı. Bu kararı yazan kim? Saray' diye konuştu. Öztrak'ın konuşmasından satır başları şöyle:

‘YAZILDI YAZILIYOR DENİLDİ, ORTADA BİR ŞEY YOK’

“Demokratik meşruiyetin son kilit taşı olan sandık darbeyle çökertilmiştir. Milletin sandıkta söylediği söz masa başı oyunlarıyla gasp edilmiştir. YSK 6 Mayıs'ta milletin iradesini elinden almıştır. Sandıkta oyu çalamayanlar milletin iradesini çalmıştır. Sandık darbesinin üzerinden 14 gün geçti, YSK'nın gerekçeli kararı şu ana kadar açıklanmadı. Erdoğan hafta sonu YSK'nın gerekçeli kararının bugün açıklanacağını söylemişti. Bugün basında 200 sayfalık gerekçeli kararın yazıldığı yer aldı. Bu kararı yazan kim? Saray. Aslında YSK'nın bir tane üyesi var, o da sarayın kibirli kişisi. YSK'daki diğerlerinin hepsi yedek.”

‘ÇALINAN MİNARE O KADAR BÜYÜK Kİ, KILIF UYDURMAK ZOR OLUYOR’

Bunlara Ak Parti’ye oy verecek olanlara büyükşehir belediye pusulasının verilmediğini söylüyor. Bu iddia başta AK Partili kardeşlerimiz olmak üzere tüm İstanbulluların aklıyla alay etmektedir. Baktığınızda en fazla oyun büyükşehir için kullanıldığını görüyorsunuz. Çalınan minare o kadar büyük ki, kılıf uydurmak zor oluyor. Bakalım 200 sayfalık gerekçeli karar bu minareye kılıf olmaya yetecek mi!” diyerek tepki gösterdi.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tepkiler Dinmiyor:'SORUMLUSU TAYYİP BEY' Muğla'da DEPREM!.. Başkan Duyurdu: 'ZEHİRLENECEĞİZ' 460 BİN KİŞİYE BEDELLİ ASKERLİK YOLU AÇILIYOR...