Anasayfa
10 Mayıs 2019 ( 12808 izlenme )

YSK'dan karar: '6 MAZBATA DAHA İPTAL'

Tunceli Belediyesi'nde HDP ve TKP'den seçilen 4 meclis üyesi ile 2 muhtarın mazbataları, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edildikleri gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu'nca (YSK) iptal edildi.

DÖRT MAZBATA İPTAL

YSK tarafından 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Tunceli Belediye meclis üyeliğine seçilen HDP'li Hıdır Demir, Özcan Ateş ve Metin Kılıç ile TKP'li Candan Badem ve merkez Meşeyolu köyünün muhtarı Hakkı Suvan ile Ovacık ilçesinin Gözeler köyü muhtarı Turgay Bilge'nin mazbataları, KHK ile ihraç edildikleri gerekçesiyle iptal edildi. YSK tarafından 6 kişinin mazbatalarının iptal gerekçesi, ilgili il ve ilçe seçim kurullarına iletildi.

MAZBATALAR ALINDI, YENİLERİ SEÇİLDİ
Tunceli Belediye Başkanı TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu, YSK'nın yazısının, akşam saatlerinde kendilerine ulaştığını, 4 belediye meclis üyesine verilen mazbataların iptal edildiğini, yerlerine yedek üyelerin seçildiğini söyledi. YSK, boşalan muhtarlıklar için 2 Haziran 2019 tarihinde seçim yapılmasına da karar verdi.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhuriyet'ten Okurlarına Armağan!.. REMSES Açıkladı: 'İSTANBUL'da DURUM' 'Durum Ağırlaşıyor' Hakan Dört Köşe 'Canlı Yayında Zeybek'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Vatandaşa Sordular 'Tamam mı Devam mı'