CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, YSK'nın kamuoyu ile paylaştığı açıklamaya yanıt verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YSK’nın kendisinin adını anarak yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “YSK'nın yedi üyesi hakim sıfatları dururken demokrasiyi katletmeye kalkıştılar. Elbette karşılarında duracağız, susmayacağız. Hakkı, hukuku, adaleti ve vicdanı savunacağız. Onlardan korkmayacağız, yılmayacağız!” dedi. Kılıçdaroğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

HAK HUKUK ADALET GASP EDİLMEZ
“Hakkı, hukuku ve adaleti korumakla görevli olan YSK; haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu. Onlar hakim sıfatlarının arkasına saklanarak demokrasiyi, adaleti, hakkı gasp edemezler.

KORKMAYACAĞIZ YILMAYACAĞIZ YSK'nın yedi üyesi hakim sıfatları dururken demokrasiyi katletmeye kalkıştılar. Elbette karşılarında duracağız, susmayacağız. Hakkı, hukuku, adaleti ve vicdanı savunacağız. Onlardan korkmayacağız, yılmayacağız!

HAKSIZLIK KARŞLISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Şeytanlardan olmayacağız. Demokrasiyi, adaleti, halkı, halkın oyunu, hakkımızı sonuna kadar savunacağız.”

Kaynak: Kemal Kılıçdaroğlu Twitter/ Sözcü

YSK'ya gece yarısı JET YANIT!..