Anasayfa
04 Aralık 2018 ( 8568 izlenme )

'Yurt genelinde geniş çaplı GÖZALTILAR BAŞLADI'

Emniyet ekipleri sabah saatlerinden itibaren bir çok ilde FETÖ'ye yönelik peş peşe operasyonlar düzenliyor. Çok sayıda kişi gözaltına alınırken, yüzü aşkın kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

KAYSERİ’DE 29 ASKERE YAKALAMA

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY'nin askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 29 askeri personel hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Gözaltı kararı verilen şüphelilerden 10'unun daha önce gözaltına alınıp serbest bırakıldığı belirlendi. Şüphelilerden 17'sinin muvazzaf, 12'sinin ise KHK ile askeri okullardan ilişiği kesilen öğrenci olduğu bildirildi.

KAYSERİ’DE İKİNCİ OPERASYON 39 KİŞİYE YAKALAMA

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ekiplerince, FETÖ/PDY'nin gaybubet evlerine de operasyon düzenlendi. Örgüte üye olan haklarında yakalama kararı olan 39 kişiden 31'i gözaltına alındı. Gözaltı kararı verilen 39 kişiden 18'nin karı-koca oldukları bildirildi. Her iki operasyonda gözaltına alınan şüpheliler arasında askeri mahrem imamlar, muvazzaf astsubaylar, ihraç polis, profesör ve ev kadınlarının olduğu ifade edildi.

İSTANBUL'DA 96 KİŞİYE GÖZALTI

İstanbul'da FETÖ'nün 'Cennet Listesi' adı verilen listede bulunan 96 kişinin yakalanmasına yönelik operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında 55 kişi gözaltına alındı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında Kaynak Holding ve bağlı şirketlerde yapılan aramalarda elde edilen dijital veriler incelenmeye devam ediyor.

KONYA’DA 34 MUVVAZZAF ASKERE YAKALAMA


Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'nin 'Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) yapılanması'na yönelik soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda, örgüt mensuplarına 'mahrem imamlık' yaptığı öne sürülen 34 muvazzaf hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şüphelilerin yakalanması için bu sabah Konya merkezli 24 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlenmeye başlandı.

KOCAELİ MERKEZLİ 6 İLDE OPERASYON

FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetler'deki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Kocaeli merkezli 6 ilde 13 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Haklarında gözaltı kararı verilen 6'sı görevde bulunan 13 kişiyi yakalamak için Kocaeli, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Iğdır'da operasyon düzenledi. 13 kişinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor. Selda Hatun TAN/İZMİT (Kocaeli),

ANKARA'DA OPERASYON: 7 ŞÜPHELİ YAKALANDI


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi özel ve kamu iktisadi işletmeleri çalışanı olan sivil, örgütün gizli ve sifreli haberleşme programı olan bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 10 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. 7 şüpheli yakalandı. Gözaltı kararı verilen diğer FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olan şüphelilerinin yakalanmasına yönelik işlemlerin devam ettiği bildirildi.

Kaynak: DHA

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hükümete uyarı!.. 'NAKİT SIKIŞIK' Trump Acil Durum Emri Yayımladı!.. Saymaz 'Gitti Mittiği Yok' Mahabad 'Kim Kurdu'